Menu du jour: Prizma přednasranosti

Svíčkovým babám a okrašlovacím komitétům všech typů i možností pohlaví se omlouvám. Ale nikdy jsem nesliboval, že tu budeme následovat Rychlé šípy v Mladém hlasateli. Ovšem volba slov není samoúčelná. Prizma přednasranosti je jev, se kterým se potkáváme často, podléhá mu každý z nás, a kdo tvrdí že ne, má ho tak hluboko zažráno, že ho považuje za chvályhodnou zásadovost.

Každý tím trpíme. Kdybych měl udělat seznam jmen, u kterých mi automaticky naskočí jak pupeny po zásahu kopřivou, tak se nedopočtu: tiskový mluvčí (ano, singulár, však víte), politici, žvanilové z mediálních a hraběcích rad, zvěstovatelé konce civilizace s přihlédnutím k šutrům, Egyptu nebo středověkému šukání s děvečkama, někteří progresivní podnikatelé s přebujelou schopností kohokoliv nasrat, ezo3celých14če bez rozdílu genderu, prodavači chemtrailsového deště a rozkrývači dalekosáhlých spiknutí – a to jsem ještě ani nezačal!

Nejmírnější je první stádium. Uvedení nějakého tématu vyvolá předpřipravenost k přednasranosti. Však to znáte. Dnes budeme hovořit o neuromarketingu, celostní medicíně, překyselení organismu Jaroslavem Duškem, czexitu a motivačním koučování – a už vím, že bude zle.

Nad ním je stádium druhé. To mi včera předvedla jedna dáma na sociálním médiu. Téma, bylo to o pejscích a podivném chování některých jejich majitelů, ji nepopuzovalo. Jenže v mém textu zakopla o klíčové slovo, už se jí rozjela řetězová reakce konotací a předsudků. Nečetla už můj text: četla, co chtěla číst, protože její přednasranost ji zavedla v širokém úhlu jinam. A podle toho, co ve svém mozku četla, i odpovídala, čímž pro nezasvěcené jevila rysy mdlého uvažování, případně neurologické poruchy.

A pak přichází v úvahu nejhorší, třetí stádium, většinou vyhrazené pro jména, co jste si doplnili do částečného výčtu mého osobního blacklistu – reaguju na už na ta jméno, na souzvuk hlásek, na jeho/její první zamektání, na zahlédnutí libého ksif obličeje, ani ta rouška nepomáhá! Už jsem rovnou podďoubnutej, protože toto žalostné individuum prostě nemůže, ne-mů-že, NEMŮŽE dát dohromady jinou myšlenku než jalově debilní, a to ještě tak zpeachovanou, že se ale ták naseru… Jéje, promiňte!

Naděláš nic.

Prizma je prizma.

Pokud s ním nepočítáš, mluvíš s hluchými, přesvědčuješ zaťaté, stavíš svůj dům na písku a obcuješ s komedianty.

Což je jako močit proti větru a páchat násilí na strojích.

Jde to, ale nepotěší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: