Menu du jour: Z pohodlí mdlé mysli

Tak ono mě to rušilo už předtím. Když se nějaká fráze postupně stává floskulí, kterou tam strkají všichni, aniž by se zamysleli nad tím, že tak činí všichni, dříve nebo později spřaženec slov ztratí jakýkoli smysl a stane se neomylným signálem, že text psala líná hlava.

S námi jednoduše nyní už nemusíte váhat ještě dnes bez starostí nakup teď děkujeme za pochopení. A taky „z pohodlí domova“.

Z pohodlí vašeho domova jednoduše objednáte. Nakupujte z pohodlí domova. Z pohodlí domova můžete zjistit zůstatek…

Obvykle to bylo trochu jinak. Buď jsem to pohodlí musel opustit předtím (zůstatek si zjisti, panáčku, ale k otevření účtu pěkně naklusej), anebo potom (z pohodlí objednej a pak mazej na poštu).

Ale když mi rozvoz potravin, co je rád, že lapá po dechu, píše „Užijte si Velikonoce z pohodlí domova!“, pak je jasné, že to psala ne líná, ale mdlá mysl.

Jednak proto, že abych strávil v pohodlí domova svátky, které budou až příští víkend, dodavatel po mně chce, abych objednal potřebné už teď. Jinak bych totiž mohl z pohodlí domova taky sušit hubu.

Protože já v tom pohodlí domova budu muset sedět. Ne dobrovolně. Disciplinovaně, protože si to nevymyslel nějaký vládychtivý plukovník jen tak, na to žel Bohu jednou asi tay dojde, ale prostě proto, že je to racionálně správné a pochopitelné opatření.

Smysl chápu, ale netankuje mě to!

Jenže: i když to chápu, nadšenej z toho vážně nejsem, a oproti tomu, aby mi dala mysl, co to psala, nějak najevo účast, že mi rozumí, že chápe, že se mi bude doma těžko sedět, zvláště bude-li počasí opravdu velikonočně zajíčkové, ale že holt co oba, dodavatel i já, naděláme, nicméně, proč si to v mezích možností aspoň nezpříjemnit, tak mě místo toho – nebojte, už to nekonečné souvětí končí, to vám tu na místě slibuju – kvalitně naserou!

Z pohodlí mdlé mysli vytáhli floskuli, už dříve zatuchlou, ale teď smradlavou jak ubikace v podpalubí karanténní lodi.

Z pohodlí mdlé mysli kšeft nevydojíte, zoufalci!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: