Menu du jour: Všeho je dost, proto omezujeme objednávky

Přijde vám titulek této glosy maličko nesmyslný? No, mně taky. A přesto jedna síť hyper/super/marketů věnovala této myšlence celý e-mail. Oznámili nám, že mají dobrou zprávu: nákupní chování se prý zklidnilo. No nevím, možná je to dobrá zpráva pro všechny kromě sítě hyper/super/marketů, ale jak by řekl pan Načeradec „Je Tesco můj závod? Není, tak co se starám!“

Snad je to generační věc, ale mně, Šedému Fousovi, reliktu z dob reálsocialsmu, je poněkud nápadnou kombinace ujištění, že všeho je dost, jen maso bude v Brzku, s opatřeními na omezení plýtvavých nákupů. Ne že by se copy writer, píšící za generála, nesnažil, ale některé věci prostě prodat nejdou:

„Zavedli jsme limity pro nadměrné objednávky, abychom pomohli obsloužit více zákazníků a současně snížit přetěžování našich kolegů. Věříme, že naši zákazníci využívající online nákupy pochopí náš přístup za těchto náročných okolností.“

Zbytek e-mailu už jsou jen bububu (zavedli jsme u kas značky na podlaze tak se jimi řiďte, naši kolegové se mohou přetrhnout a přijali jsme tisíc nových, tak nám ty naše výdaje laskavě vraťte v uznání, a ne abyste o Velikonocích nakupovali na žranice jako v minulosti, to bychom nebyli kamarádi).

Co si od toho slibují, nejasno. Co marketingová komunikace existuje, jedna z pravd se osvědčila vždycky: poučování, peskování a umravňování zákaznictva v zásadě nepřináší nic. Jen otrávenost peskovaných a poučených. Co myslíte, že o Velikonocích udělám?

Já nakupovat nepůjdu, od loňska jsem sám se psy. Ale ti šťastnější z nás? Ti nakupovat půjdou. Někteří i do Tesca. Pokud si nepřečetli tenhle e-mail.

Všeho je dost, a nejvíce hraběcích rad.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: