Medu du jour: Nejdřív sladit, pak osladit

To, co momentálně provádí zdejší z Božího dopuštění goverment, mě naplňuje podobnými pocity, jaké má majitel dlouho neudržované zdi vodní přehrady. Neteče, ale sákne to.

Léta vysvětluju klientům – a je to jako by do zdi vodní přehrady mluvil – že zákaznictvo je citlivé na, byť malý, nesoulad v pozicích, prohlášeních a užbreptnutích značky. Laskavý generál zamedituje o péči o prostý rukodělný lid, ale právě toho dne odchází zaměstnancům zprcuňk z účtárny. Firma věnuje nějaké to oběživo na péči o zeleno kolem, ale smutnou náhodou na pozemku nové pobočky kamsi zmizí stromoví. Vyhlašuje se láska k chudému kraji, a vzápětí se tam zavře výrobní závod, protože dnes roboti, dříve Čína.

Zajímavé je, managementům to nevadí. Zmátli jsme zákaznictvo? Však jim to natlučeme do kebulí. Všichni mají plno omluv: klastr poboček neřídíme my, ale Bukurešť, účtárna nám to udělala naschvál, protože nevyhrála firemní turnaj ženského bowlingu, a za měsíc si zákazníci ani nevšimnou, že jejich příbuzným z chudého kraje hraje v kapsách jestli jaká, tak cinkavá. Však zase přijdou.

A pokud se bavíme o klientu – politické straně, nevadí to ani Vysoceneužitečnému Všenárodnímu Výboru, ani Kokomisi Kosmologie Kontinentu, ba ani Grémiu Gerontologických Gubernátorů.

Pro to, že jeden vo voze, druhej vo koze, mají všichni plno omluv: výborvedoucí Vachrlátko tím chtěl vyslat signál (to je mimochodem taky slovní špenát, u kterého se mi ježí, co může, a občas i to druhé), kokomisař Kořálek tím ubezpečoval koaličního kopartnera, že naše podpora toho jejich kokokandidáta je i přes jeho mizérii v následujícím týdnu kokovově kovaná, a všichni musí pochopit, že je globálně známo, že náš gubernátor Grešek je guma, ale má geniální grafy podpory v rodných Guřmihonicích.

Jenom prostého křupana podobné rozpory zarmucují – a to jsem slušnej.

Naše čacká pandemivláda taky občas působí dojmem, že spolu nemluví. Jeden že konec bude vbrzku, druhý že nesmíme povolit. Tenhle že si lízněte, tamten že to slíznete. A nedomluvili se, než šli cintat perly do médií, ale hlavně, ani to neřekli třeba poslancům.

Nemylte se, tomu se přece zase říká vypouštění balonků.

Chcete-li uspět, musíte nejdřív sladit, pak osladit.

Ale chcete-li popudit, stačí když to sákne.

Téct nemusí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: