Menu du jour: Odkaz pana profesora

Ne, není to o tom panu profesorovi, co vás napadl jako první.

Profesor Parkinson se jen letmo, letmo, letmoulince o tom oboru zmínil, když psal o celních prohlášeních a vízových žádostech při cestách po světě. Jeho předpokládané nutné spojení textaře, mistra na zaumné ptydepe, kterému na pomoc přikvačí grafický expert na nesplnitelné úkoly, mě pro jednou a navždy zaujalo.

Pozoruju ho v okamžicích marnosti, kdy vidím školáky, ty dva, co jsem s nimi vyráběl domácí úkoly, jak mají pochopit, co se po nich vlastně chce (práce prvního mistra), a pak to vepsat do řádků a chlívečků, jež zaminoval ten druhý. Zakroužkuj jedno z padesáti pětibodových písmenek, výsledek tří písmen vpiš do boxu devětkrát krát tři centimetry, ale souvětí pak vprav na pět teček.

Umí ho dokonale stát. Znám poměrně střízlivé, vzdělané a v životních dovednostech osvědčené jedince, na které vypadne-li z obálky úřední tiskopis, zblbnou. Ruce se jim klepou a oni kvokou. Jak jinak to popsat. Mají-li vyplnit žádost nebo dotazník, třaslavým hlasem žádají pomoc, která jim ovšem nemůže být poskytnuta.

Dnešní rozvolňovací rozhodnutí, že už brzo budou povoleny „Svatby do deseti lidí za specifických hygienických podmínek“, což zní jako BDSM bordel, přineslo taky několik bombiček. Že prý až koncem května budou tři druhy povolení.

Divadla, zámky, hrady a ostatní kulturní aktivity za přesně definovaných podmínek

Hromadné akce s přesně odstupňovaným počtem účastníků

Kulturní, společenské, sportovní akce (do padesáti účastníků)

Co bod, to perla…

Divadlo je aktivita stejně jako hrad? Míní se tím divadlo jako prohlídka budovy, nebo i představení? Pokud ano, co jsou pak ty kulturní akce v bodě 3, pokud to nejsou aktivity v bodě 1? A kde se z nich stávají hromadné akce a proč? Tam už divadelní představení nepatří? A když bude akce v divadle nad padesát lidí, kam to spadne?

A co když plánuju bohoslužbu s divadelním představením na zámku? Tak hlavně abych u toho měl přesně definované podmínky.

Profesore, nebojte se.

Nedáme vám zahynouti.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: