M&M20 065: Dobré rady v těžkých časech

Není to první krize, kterou jsem se musel prodírat. Už jsem na to čekal.

Dobré rady za korunu pytlík!

Rychlý byl nástup pohotových rádců, z nichž zvláště jeden osvěžil mysl, protože značkám doporučil, aby současnou situaci vnímali jako výzvu. S takovou radou se hned lépe žije, dokonce i při zavřeném retailu i gastru. Je asi dobře, že radu dal pouze prostřednictvím článku na webu, protože znám dost zadavatelů, kteří by mu na takovou myšlenku odpověděli poněkud násilnicky.

Další poradní pan požádal klienty, aby v dnešní situaci stavěli značky správně. Určitě se dá očekávat zástup těch, kteří doposud stavěli a budovali své značky nesprávně, pospíchajících na cestě k nápravě. Dobré rady pánů hrabat se hodí pro celý svět: jedna nadnárodní reklamní síť si pomeditovala nad poučeními z koronavirové nákazy a vymyslela doporučení pro budoucnost: značky by neměly ve svých konkurentech už vidět konkurenci. Měli by je vnímat jako své partnery.

Vlastně je dobře, že podobné rady většinou končí v obecné rovině. Moc dobře, protože bych byl opravdu nerad, kdybych něco podobného musel z vlastní vůle či pokynu klienta dělat. Asi bych to neuměl. Pro každou značku je výzvou každý den, kdy se drží na trhu, a ti, co to dělali blbě před krizí, to budou dělat blbě i v ní. A přežijí-li, pak i po ní. A vnímat konkurenční brandy jako partnery? To jde jen v oborovém lobbingu. Anebo v barevných prezentacích do budoucna zahleděných agentur.

Nadcházející dny nejspíš nebudou veselé, ostatně to už pociťujeme nyní, a to horší teprve přijde. Protože to bude nejen horší, ale i dlouhé. A jestli něco nepomůže, pak hraběcí rady expertů.

Dobré rady jsou v každém oboru pekelně drahé. A v těžkých časech ještě cennější.

Jednu použitelnou mi dal klient. Omluvil se, že zastavil aktivity, pokrčil rameny a pravil:

„Zkuste to nějak přežít.“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: