M&M20 068: Předkrize

Pořád čtu o krizi. Jak dopadne, kdy dopadne, samozřejmě, na koho dopadne a na koho ještě víc. Zatím to nápadně připomíná popisy yettiho. A už to začíná být jako s pandemií samotnou.

Na jedné straně máme panikáře, na druhé zlehčovače. Jedni dodávají děsivé vize zkázy a zmaru (tuhle jsem se dočetl o bezpodmínečném zániku všech tištěných médií, s výjimkou prý několika odborných titulů, takže my, čtenáři Marketingu & Médií můžeme zůstat v klidu). Ti druzí se vysmívají pandemii, rouškám, krizi i státní pomoci. To poslední je v pořádku, u ostatního si zatím řekněme, že jsme zatím měli kliku, a snad to tak zůstane.

Ale krize přijde, výroba stála, spousta ekonomických vazeb je rozvolněných, změnilo se spotřebitelské chování, a přijde překvapení v podobě komplikací, na jaké nejsme připraveni. Už proto, že si je zatím ani neumíme představit. Audiovizuální business zjišťuje, že nebude dost módním slovem contentu. Bude prostě míň filmů a televizních seriálů. To se dalo čekat, netočí se. Ale co to udělá s kiny a s placenými službami na internetu? Nevíme. A jak se důsledky výpadků výroby projeví od léků po cokoliv jiného? Vědecky podložená odpověď zní: uvidíme.

Jinak se opakují stejné woodoo postupy a cargo culty jako při posledních krizích. Denně čtu nějaké to prohlášení, jak se nyní zaměříme ve firmě XYZ na tu trvalou udržitelnost, cirkulární ekonomiku a stop jednostrannému zbožštění mrzkého zisku. Ono co taky jiného plácat, když tušíme, že žádná velká firma se trvale neudrží (zeptejte se v The Hertz Corporation), není zaručeno, že k nám docirkulují nějaké ty peníze (zkuste se zeptat v Prima TV na výtěžky z CNN Prima News), a těžko vzývat mrzký zisk, když si musíme připustit, že se nedostaví.

Je předkrize. Doba je těhotná obavami.

Popisujeme si yettiho, ale nikdo ho neviděl.

Ale šamani popisují, jak se mu bránit.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: