M&M20 069: Přišel, odešel

A zase se mi to stalo! Čtu si na prý odborném webu že "Ferda Teďtubyl odchází z pozice generálního/marketingového/obchodního ředitele ve firmě Dveřesetunetrhnou" – a já ani nevěděl, že tam byl. Nejen že jsem přehlédl článek před rokem a dvěma dny, který by oznamoval jeho nadějíplný příchod, ale především jsem si za onen rok nějak nevšiml, že by se tam něco zajímavého událo.

Všichni to víme, životnost manažerů klesá někam k roku a čuc. To neoznamuju nic nového, to vidí každý, kdo koukne do LinkedInu. A všichni víme, co se ztrácí – kontinuita, historické vědomí, hrdost na svou práci a na výsledky, sepětí s brandem i podnikem. Můžeme si u toho zanadávat, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat.

Má to samozřejmě i své výhody. Víte, že u jednoho klienta jsem působil už třikrát? To by nebylo nic divného, kdybychom pokaždé neřešili ten samý problém. Průběh jako přes kopírák: nastínili, co je trápí, potvrdili jsme si výzkumem, že se od posledně nic nezměnilo, já navrhl řešení, jim se líbilo, poděkovali, zaplatili. A odešel jsem já – a odešli i oni. Jak se říká, za novými výzvami. Řešení zůstalo v prezentaci, a ta zmizela v nedohledatelnu.

Pokaždé jsem tam potkal zcela neznámé tváře. Od recepce po generálovu velehalu.

Jsou samozřejmě firmy, kde to takhle není, a manažeři, kteří žijí se svou značkou léta letoucí. Ti si dokonce pamatují, co jsme to v roce, kde na třetím místě letopočtu byla ještě jednička, řešili. Už proto, že to pak uvedli v život.

A proklatě dobře si pamatují, jestli to navržené řešení fungovalo nebo ne. A podle toho mám u nich dveře otevřené či zamčené. Těší mě to coby profesionála, protože i já rád vidím výsledky své práce v reálném životě.

Kdybych byl cestujícím s hadím volejem v kostkách, měl bych radši ty krátkodeché.

Přišel, odešel.

A mezitím udělal to, co pokaždé.

Koupil tunu hadího voleje.

3 komentáře to “M&M20 069: Přišel, odešel”

  1. Karel Says:

    Vystoupil Nastoupil a pobavil. 🙂

  2. Karel Says:

    A co říkají na toto:

    Tak co všechno nám sem přispělo… Apple, Cínový vojáček, Bylo nás pět i Amazon.

    Potřebuji slyšet, jak to vidí on. Tak neleněj a píšou. 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: