M&M20 076: Pěkně uděláno

Hledal jsem cosi, našel, ale trklo mě něco jiného: všechny ty TV a internetové reklamy, co jsem viděl, jako by vypadly z jednoho hrnce. Bylo to prostě pěkně uděláno.

A úplně k ničemu. Ať měly oznamovat, nabízet či slibovat cokoli, od kvalitního masa a uzenin po životní pojištění, byly mělké, mírně komické, ale zas ne moc, pinožili se v nich sympatičtí lidičkové, většinou nechybělo zviřátko, zvláště pak v rukou okaté holčičky. Bylo vidět, že copy writeři nad tím přemýšleli, takže padaly správné šlágvorty, když se mluvilo o velké večeři, bylo potřeba historku nakousnout, a když se jednalo o potápění, bylo nutno se do historky ponořit. Pokud nevystupovali lidé, hledaly se zaumné produkční postupy.

Natočeno to bylo docela příčetně, herci nepřehrávali a osvětlovači nelezli do záběru. Bylo to prostě pěkně uděláno.

Ale na mě padla tíseň: marnost nad marnost, říká kniha Kazatel. Tolik briefů bylo sepsáno, tolik peněz utraceno – a vyleze z toho další úplně stejná zaměnitelná historka, kdybyste je přestříhali a zlovolně promíchali pack shoty, kdo by postřehl rozdíl? Jako by se vracel pan Vajíčko a s ním reklamy o ničem. Nejsou citrony, odehrajeme veselou historku o kysaném zelí. Maminka se diví, ale táta ví své. Ovšem v mnohem lepší technické kvalitě – je to prostě pěkně uděláno.

Máme novou variantu bylinkového likéru? Oznámíme, že ji máme a že obsahuje bylinky. Ukážeme bylinky, ale aby to bylo zajímavé, necháme je růst v časosběru. Ovšem pořád jsme jen řekli, že máme novou variantu – nic o ní, nic o příslibu, proč by to mělo být skvělé. Jinde se pán sám sebe ptá, co bude vařit. Že by indii? Přichází paní, že indii, rozuměj IPA, už mají uvařenou. A zase – máme nový produkt, ale nic ti neřekneme ani o něm, ani o nabídce, proč bys ho měl chtít a kupovat.

Jako s kysaným zelím, ale pěkně uděláno.

Ovšem chabě vymyšleno.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: