M&M20 079: Buďte do hajzlu něžní!

Hrubneme. Víceméně všude, aspoň ve veřejném prostoru. V tom komerčním zvláště. Švédský stavitel důmyslných bludišť, občasný prodejce laťového nábytku a poskytovatel gastronomických služeb pro masy přišel s tím, že jeho oblíbené masové kuličky budou nyní i bezmasé. To by jeho laťový nábytek mohl být bezlaťový a jeho bludiště výrazně zkrácena, ale budiž. Jistě pro to měli nějaký důvod, doba volá po náhražkách masa, mějmež to, není nic špatného na verzi pro vegetariány, jistě si nová verze najde svou klientelu.

Jenže u plakátků, které nám tu ohromující novinu oznamují, je jednak něco o žraní, a jednak hashtag „TOCHCEKOULE“. Chápete tu hahaha kreativní explozi na druhou, že jo? Když kuličky, tak koule!

Buďme rádi, že neprodávají masové šištičky, to by se s tím kreativní podruhové věru nes…

Omlouvám se, nechal jsem se unést. Veřejný prostor zase dostal trochu hrubosti, IKEA nám předvedla, že bez drbání se na koulích a prdění přes tepláky se veřejná komunikace v této zemi neobejde.

Zajímavé je, že to předvádějí partičky, které i usmolenou tiskovou zprávu z vlastní dílny oznamují adjektivy, která před padesáti lety používali novináři k rozjaření zpráv o dosažení Měsíce lidskou nohou. Epochální, kultovní, ikonická, vodvázaná. Takhle píšou o social media kampani osvěžovače vzduchu na hajzlu. Promiňte mi mou vlastní hrubost – takhle mi to prostě zní.

O sobě hůj, o produktech platících klientů fůj.

Ach ano, někdo přiskočí s poznámkou, starý bílý heterosexuální muž pláče nad tím, že svět, jak mu rozuměl, už odešel cestou veškerého pokroku kamsi za otroctvím.

Jenže ono je to jinak.

Co kdybychom nacházeli méně mazlivých adjektiv, když mluvíme o sobě, a více takových, skoro bych řekl něžných, když mluvíme o klientech a jejich produktech.

Buďte do hajzlu něžní!

To chce koule, ne bláboly o bezmasých masových kuličkách.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: