M&M20 080: Kokomise pro nadívání rouch

To jsem si nevymyslel. To je orgán patafyzického kolegia, který kdysi spoluvedli Boris Vian a Raymond Queneau. Ale mezitím dal příklad jiným, co se rozrostly do přebujelých forem, z nichž některé ještě vykazují známky života, jiné už jsou jen podivuhodnými krápníky.

Nemám nic proti trvalé udržitelnosti, ale vidím-li, že korporace, která obtěžuje svět jakýmisi bochánky, které vydává za autentickou tradiční, doma upečenou potravinu, zřídí "pracovní skupinu na úrovni viceprezidentů pro sledování dosažení cíle trvalé udržitelnosti" (to nekecám, to je skoro doslova překlad názvu božského tělesa), pak mi víra v humánní rozvoj lidstva poklesne do záporných hodnot.

Nemám nic proti tomu, aby se firmy odmítly chovat na zemi i na Zemi jako kořistníci z vesmíru, ale vidím-li "setkání lokálních manažerů společenské odpovědnosti při iniciativě Daruj lepší svět méně šťastným" (přiznávám, tady přeháním, ale jen maličko), pak mi padne brada pod klíčové kosti.

Nemám nic proti profesním sdružením a asociacím, sám jsem v mnoha zasedal, ale když vidím, jak se postupně jejich aktivita upírá k vydávání jalových tiskových zpráv, zasedání nadívacích kokomisí a k hlasování per rollam, to aby se trvale udržitelní předáci nemuseli ani potkat, mám pocit, že zapomněli, proč tu jejich předchůdci byli a proč to založili.

Starý Leo Burnett založil než dvě komise. Jedna hodnotila strategii – a tím musel projít každý agenturní tým, co šel ke klientovi malovat hubou. Druhá hodnotila kreativitu. Po Leově smrti škálou jedna až deset, a pod sedm si to nepřejte. Za Leova života prý byl ukazatelem jeho spodní ret. Čím víc se vyroloval, tím víc byla vaše pozice trvale neudržitelná.

Dnes, bojím se, jich i oni mají trvale udržitelně společensky zodpovědně asi tak jako pater ve věžáku v Chicagu.

Kokomise netvoří.

Jen kokomunikují.

Kokokvokají.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: