M&M20 081: Na digitál!

Ten muž se kradmo rozhlédl na obě strany, což bylo o to veselejší, že nás všech několik propojovala zaumná aplikace pro kolektivní ztrátu času videopřenosem, a s mírným síťovým zpožděním chraptivě pronesl: "Už vím, co uděláme. Příští rok se zaměříme na digitál!"

Jsou momenty, kdy si uvědomíte beznaděj: zaměříme se na zákazníka a na digitál.

Obě ty fráze mají společného to, že neřeknou nic, a že kvůli takové samozřejmosti není nutno pálit kyslík. Na koho než na zákazníka by se měl marketing zaměřit? Na yettiho? Na techniky správného dýchání? Na Londýn jako kdysi Wernher von Braun? A jak se chcete LP 2020, navíc v době jakéhosi viru a omezení z něj plynoucích, vyhnout zaměření na digitál? A co to vlastně znamená? Budeme mít webové stránky a page na Facebooku, kde se budou provozovat zábavné soutěže typu dejte nám like, srdíčkem označte fotografii, na které rozpoznáte náš kondenzátor LM3594g, a vyplňte dotazník o třech stranách, takže můžete vyhrát náš katalog a klíčenku?

Je firma, co dělá koleje a výhybky a patří k molochu městské dopravy v jednom městě s metrem. Jediné, co o ní mám v paměti uloženo, je částka 27 miliónů. Tolik z ní dokázal vycucat bývalý pan generální. Proplácel si dovolené u moře i krejčího. A jistě i rozdával, a do kostelních kasiček to nebylo. A pak někdo přišel, že se v rámci nápravy škod zaměří na digitál.

Techniku jistě uhodnete: fotografie výhybek, s kvízovými otázkami, kolik že má srdcovek, a dejte nám like, a bum carára rum. Možná, že je menšina, pro kterou jsou srdcovky výhybek srdcovka, ale když jsem se ptal, proč s tím otravují, dozvěděl jsem se fňuk a pláč, že zlý Cukršebek lépe cílit neumí, takže srdcovkami bombardují plošně.

Ne on, vy neumíte. To jste mohli zůstat u výstavnictví a papírových katalogů!

Nezaměřujte se na digitál.

Žijte v digitální realitě.

Jinak je to celý… na digitál!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: