M&M20 083: Jižodi jdou k nám!

Kamarád podniká mnoho let, zkrachoval jen dvakrát, a to ještě papírově. Jakkoli je v některých oblastech protřelým rohovníkem, v jiných zůstal na úrovni stařešinů, co strkali úspory do újezdních kampeliček, protože číslo úroku bylo svůdně vysoké, vystřihovali si nezištně upřímné rady expertů na zbohatnutí, byť označené jako "placená inzerce", a jezdili na zájezdy seniorů autobusem, protože je to zadarmo, a můžete výhodně nakoupit i nakupit nádobí.

Rozhodl se, když ta vymoženost začala, že svým obchoďákům polepší autopark na operativní leasing, protože upřímně, čím jezdili, prodávalo spíše muzeum veteránů než jeho produkty. Radostně vysvětloval, co všechno dostane v jedné splátce, strkal přede mě obrazovku notebooku a ukazoval vybrané vozy i s tou pěkně nízkou částečkou.

Rozklikl jsem nabídku a předčítal – vztahuje se na model s natahovací gumou a setrvačníkem místo motoru, s koženkovým řemenem na vytahování skel ve dveřích, s interiérem, vkusně očalouněným vyřazeným smutečním suknem. Lepší výbava za příplatný klik. Navíc jde o leasing levelu LowChabrus, ke kterému třeba také doklikat to, co na úvodní straně slibují, že v ceně. A s každým klikem čísílko povyskočí, jako by ho zespoda podebrali.

Marně, dostali ho Jižodi. Ti, co píšou lákavá numera, nízká, těsně nad zemí, a k nim dodávají kouzelnou formulku JIŽ OD…

A ne a ne vymřít. Doprava zdarma již od, ale v průběhu nákupu v e-shopu se maličko hranička posune. Měsíční splátky? Slíbí pan Jižod. Vyžadovat bude pan Naval. Nový model? Oficiálně již od, v realitě mocně přihoď.

Jeden lokální lupič mi vysvětloval pokročilou filozofii – uvidím cenu, co mě nezruinuje, pak zjistím, že budu muset přihazovat, ale zatknut drápek, mysl nahlodána, to si můžu dovolit, tak holt připlatím, ale mám, takže – profit!

Jižodi nejdou, už tu jsou.

A neodejdou.

Dokud hejli nevymřou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: