M&M20 086: Hodnocení expertů

Je před volbami, ale až to budete číst, bude z většiny po. Zdravím do budoucnosti, kde na chvilku vymizí z novin a serverů žánr "experti hodnotí volební kampaně".

Sám mám na hlavě zamásleno, mockrát jsem expertně hodnotil, ale už mě nenalákali. Do loňska proto, že jsem pro politické oudy pracoval, letos proto, že není co hodnotit.

Jasně, experti, co letos převzali veslo, se taky dosyta vychechtají nad hovadinami amatérů, drzostmi šejdířů a nestoudností populistů. Ale hodnotit něco jiného než kuriozity?

Spadám do senátního obvodu, který si tak nějak zbyl. Většina senátních obvodů má jakous logiku, jsou rozprostřeny kolem nějakého těžiště. Ne tak volební obvod Příbram. To město leží mnoho verst na západojihozápad, a co o něm vím, mě nebaví, haldami počínaje, Starkou konče. Oni zase nevědí nic o nás, to už je po těchto volebních kampaních jasné.

A tak melou něco, co zajímá jiné lidi jinde, pokud vůbec melou. Protože z osmi kandidátů jsem zaznamenal jakoukoli volební komunikaci od čtyř. Jeden nařvan se označil za "úspěšného starostu," jako by to stačilo na Senát, ale neřekl nic jiného. Dosavadní senátor zažadonil letáčkem o znovuzvolení. Že prý bude i nadále. Asi neviditelný jako dosud. Šest let přilepšení k důchodu.

Pak se na poslední chvíli objevil lékař ze sociální demokracie, komunikaci na Facebooku si zaplatil, rozvážně promluvil, jen zatajil, že někam kandiduje a za koho. Asi doufá, že u voleb si voličové dají dvě a dvě dohromady. Toho bych se bál.

Čtvrtý muž zase hlásal, že se postará, i když nejasno o co, ale jinak jeho komunikace spočívala v oznamování, že má pivní tácky s portrétem a že je distribuuje do hospod. To je hodnej, gastronomie zaslouží podporu.

Ostatní jsem nějak minul – a to se snažím, abych viděl, oproti průměrnému voličovi.

Hodnocení expertů?

Spěte dál, tady se nic nestalo.

Možná příště.

Jedna odpověď to “M&M20 086: Hodnocení expertů”

  1. Radek Burda Says:

    stacilo. v cely republice stacilo. to je taky dobrej pribeh o klientech a pribezich. Mate v Pribrami STAN. Ale mohli jste mit kostel, co se vzpina k nebi.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: