M&M20 087: Šizuňci

Zase mi tuhle volali od klienta, že tam byl a mával oštemplovanými papíry, a co prý budeme dělat. Zase jednou dorazil.

Šizuňk s požadavky!

Pracovávali jsme pro jeden pivovar a taky volali. Vyděšení, že se nedoplatí. Přitom lidé světa znalí a tohle nebyl jejich první, ale když on prý vypadal tak věrohodně. Že v rozporu s exkluzivitou užívají jím vyvzorovaný "reklamní materiál s jednostranným potiskem". Plaťte!

A taky že užívali. Stejně jako všechny pivovary a hospody v zemi. Ten exkluzivní zázrak byl obyčejná účtenka, na kterou hbitá propiska kelnerova čtrtá frčku za frčkou. Neméně věrohodně volal, že se potkáme u soudu, ještě když ho na náš popud přehazovali přes vjezdovou závoru.

A už jsme ho nikdy neviděli.

Zato jiných jsme viděli fůry, jako by padali přes závoru shůry. Jedni posílali faktury za registraci do katalogů a webů, jiní za úkony spojené s patentizací dávno a jinde patentovaného, další to samé, ale rovnou s výhrůžkami exekucí. Fikanější dokládali, že uzavřením smlouvy s Mediapřeprodejem Uno jsme porušili nezrušitelně exkluzivní práva Mediakšeftařů Duo, pročež zaplaťtež neprodleně. Ještě oprsklejší se v telefonu vydávali za státní orgán a žádali okamžité kroky k zajištění nápravy. Platbou.

Dnes už to znají i běžní uživatelé, jak v nich hrkne, když se dozví, že byli webkamerou, kterou ani nemají, přistiženi při sledování porna, které neviděli léta už ani v teletextu. U firem je to horší, jedni cílí na přepracované pani v účtárně, které si jedné faktury navíc možná ani nevšimnou, ti druzí, drzí řvou na manažery, na které už řval kde kdo, včetně originálních orgánů.

Tenhle měl prý patentováno slovní spojení. Naučil jsem ho několik nových, a zdarma. A už ho nikdy neuvidíme. Ale budou chodit další. Když ne oni, pak jejich faktury.

Kde se otáčejí peníze, slyší vábný šustot.

Snad víte, kde máte vjezd.

A v něm závoru.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: