M&M20 089: Oceán příběhů

Brahmánský učenec Bhattva Sómadéva kdysi zdrcnul dílo ještě rozvětvenější, voilà, byl z toho Oceán příběhů. Není mnoho knih, které, nikdy nedočteny, zdobily poličky mladistvých intelektuálů a ochmýřených vyznavačů východních nauk.

Vidíte, a dneska to ovládá každý druhý e-shop, který se věnuje menšinovým segmentům.

V prostších mořích jednoduchého, zákaznického obchodu už přišli na to, že prodejní proces má být stejně jednoduchý jako trychtýř, kterým se k nabídce spotřebitel dostane. Blbuvzdorně prostý. Jinak potraviny, trička a vonné svíčky neprodáte. Dnes už je e-commerce dostatečně standardní, ani noví podnikatelé nemusí převymýšlet princip piciglu.

Ale jakmile zaplujete mezi výklenkáře, usaďte se pohodlně před displejem, putování nebude krátké!

Příklad? Jeden za všechny, provozovaný mile roztržitými obrýlenci. Úžeji zaměřený antikvariát nabízí knihy, o kterých si není jist, jestli je mezitím neprodal v kvelbu, kde sídlí. Objednávka neznamená koupi. Jen proces zahájení pátrání. Nevadí, stejně už musíte prohledat web, abyste vůbec našli, kde ukrývají e-shop. Hint: pod označením Katalog.

Nepřehlédnete však zbylé sekce. Jmenují se taky poměrně roztodivně, ale dají se rozdělit do tří témat. Blogujeme o našich milovaných tématech, blogujeme o knihách o našich milovaných tématech a blogujeme o tom, jak je těžké prodávat očtené, ohmatané knihy o našich milovaných tématech. Celkové téma: to koukáte, co toho víme. Celkový tonalita: nikdo to neocení, masa lační po pozlátku, do našeho kvelbu nenajde cestu po schodech ani internetu.

Škoda, že nemám čas, energii ani zájem, dopodrobna se brodit antikvariátnictvím. Přišel jsem nakoupit knížku či dvě, abych nemusel do Kropáčovy Vrutice po schodech dolů do kvelbu. Místo toho jiná kniha.

Oceán příběhů.

Utopíš se, břehu nenajdeš, nenakoupíš.

A zdáli pláč Sirén: masa to neocení.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: