M&M20 090: Jak ztratit sympatie za 99 vteřin

Prodavači mramorových soch v prášku používají techniky, které ve mně vzbuzují zatím ovládnuté náběhy k zuřivosti. Na povel „Prodejte mi tuto propisku!“ reaguji nespolečensky. A nenávidím situaci „Představte si, že máte necelé dvě minuty ve výtahu, do něhož jste přiskočil za klientem. Jak představíte svou nabídku?“

Přiskoč si tak za mnou, šejdíři!

Vražda ve zdviži.

Ale jak ztratit sympatie cílové skupiny za necelých sto vteřin? Snadno. Kdo je cílovka? Mladí, vzdělaní, sebevědomí a světu otevření, navíc s pozitivním vztahem k Evropské unii. Jiným je nabídka k víte čemu. Problém je, že se jich prý o práci pro EU v poměru k možnostem i k ostatním členským zemím hlásí málo.

Takže vznikla kampaň I ty najdeš práci v EU, o které ministr zahraničí perem svých pressmluvků prohlásil:

„V rámci další motivace jsme natočili s našimi partnery video, které má absolventům ukázat, že po škole nemusí lovit práci jen v českém rybníčku, ale naopak se mohou pustit do dobrodružství v Bruselu, kde je čeká nejen zajímavé ohodnocení, ale i řada mezinárodních kontaktů a nezanedbatelná praxe.“

Tak to neukazuje ani vomylem! Ukazuje pár podivných individuí kdesi v lomu u jezírka, která hovoří oblíbeným stylem jehovistických videí. Je tu komik, hlupák, co nemá budoucnost, zamilovanec, skautka, co se správně ptá, a hrdinka, šprtka typu „Bohdá, že žízní nezahyneme, kterou nenávidíte od druhé repliky. I na humor dojde, když zamilovanci nabídne, aby za ní do Brusele „někdy skočil,“ zatímco vtipně hopsne do vody. To už doufáte, že dole dopadne na skálu, věřte mi.

Častým problémem marketingu je, jak něco, co cílová skupina vnímá jako jarmareční šméčko a prodej hadího voleje v kostkách, této pachuti zbavit.

Tady se podařil pravý opak – seriózní nabídku pro talenty s hlavou otevřenou prodávat jak rozvrzané propisky za korunu kýbl.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: