M&M21 100: Sedmimílové boty

Nejspíš to začne ve Forbesu a bude to optimistické. Pak se dozvíme o zakladatelích, jak měli sen, a už to frčí, teď jim nalejí investiční fondy, a bude to super.

A nebude, to víme všichni, co už nechodíme do mateřské. Další sedmimílové boty. Vynález, který nebude nikdo potřebovat. Ale jako start up to zní skvěle.

Vezměte si, kolik pokusů bylo, je i bude kolem létajících aut. Udělat prototyp, co umí vytáhnout křidýlka a z prdýlky kormidýlko není problém. Prototypy jezdí i létají. Problém je, co s tím. Jak to zapojit do provozu. Když vidíte, jaký chaos dokážou lidé vyrobit v dopravě 2D, umíte si představit třetí rozměr? A kolik lidí by vůbec zvládlo mít řidičskopilotní průkaz?

Třeba se jednou létající automobily prosadí. Až je bude řídit synchronizovaná umělá inteligence.

Svět nepřesvědčily ani segwaye, a co chytrých lidí, dokud to bylo natajnačku, se nad nimi rozplývalo, že to bude přelom. No, pár se jich na tom přelomilo, ale vynález zůstal většinově nepřijat. Možná se – v jiné konstelaci – k němu zase vrátíme, až se ukáže reálná potřeba.

A tohle jsou viditelné věci! Technologie, šrouby, bazmeky. Co teprv aplikace?

Kolik podivuhodných aplikací se v téhle chvíli vyvíjí za peníze investorů! Jenže kolik z nich bude opravdu pro nějakou cílovou skupinu znamenat změnu k lepšímu, změnu, za kterou i rád zaplatím, byť třeba ne penězi – ale časem, osobními údaji, zkouknutím reklam? A kolik z nich je naopak létající automobil?

„Chtěli bychom kampaň, jako že o to lidi mají zájem. Potřebujeme totiž další investory,“ řekl mi nedávno potenciální klient. A jéje, jakože kampaň! Další investory!

A z létajícího automobilu bylo rovnou letadlo.

Inu, odcházel zrychla, jako by sedmimílové boty měl.

A vidíte, ve Forbesu psali, jakou to má budoucnost a jak se investoři třesou, aby mohli narajzovat.

Virtuální aplikace, virtuální sukces.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: