M&M21 102: Kdo nám to zahraje

Kdybych zase učil, což nastane nejdřív za rok, byl by to skvělý úkol. Mějme přesně definovanou cílovou skupinu, personál v ústavech sociálních služeb. A mějmež jasný problém – jen polovina z cílové skupiny je ochotna nechat se očkovat. Problém je na stole – asi začneme výzkumem, ne? Proč odmítají racionální řešení? A až najdeme předsudek, tak ho vyvrátíme, jest to tak?

Jako školní cvičení extrabuřt. Jasně definovaný úkol, jasně definované řešení.

Ne pro český stát.

Vědí prd, pokud ano, pak to neuvedli, ale už vědí to nejdůležitější.

Která celebrita si v tom zahraje.

Zdejší posedlost celebritami, od pohádkové babičky přes nejlepšího epileptika mezi herci až po naděje, které jsou tak nadějné, že jsme se ani nenadáli znát jejich jména, je neuvěřitelná. Co nám to řekne?

Nevíme, ale zahraje to Vašut.

Dokonce i pro nadaci, co bojuje s chudobou, se vyštaficíruje herec tak, že prodejem jeho saka by se chudoba oddálila o měsíc dva. Do háje, to nemáte už ani základní instinkt, vy pseudomarketéři?

Každá ptákovina má Tvář Značky, a někdy ne jednu. Když za mnou přišel prodejce automobilů, že musí dát auto na rok mladé hvězdě, jinak mu automobilka vynadá, navrhl jsem mu nějakého mladého vědce z České hlavy. Pravda je, že mě nevyhodil. Jen na mě koukal s účastí jako na někoho, koho sežehl úžeh. A nakonec to dostala druhá nejlepší v gorodkách severně od Prahy, jak jinak.

Kdysi jsem ležel v nemocnici na pokoji s malým českým Horstem Fuchsem. Jeho životním snem bylo, že by mu Bohdalka postála. Tedy na fotku se sadou nožů. Ptal jsem se ho, proč tam pravý Horst nemá celebrity. Odpověď byla kouzelná: Němci a Rakušani tam ještě nedorostli.

Heilige Bohdalka!

A tak nevíme, co chce stát nabídnout přepracovaným chudákům v sociálních službách.

Ale zato víme, že jim to zahraje Bára Štěpánová.

Škrtnuto, splněno, k dennímu pořádku.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: