M&M21 104: Buben na zádech, harmonika v rukou

Šíří se to hlavně ve fufu sebevědomých start upech.

Oficiálně chtějí marketingového managera. Digitálního, jak jinak, ještě nepochopili, že marketing je jen jeden. Samozřejmě, padají termíny jako nadšenec,“ „srdcař,“ vhodný kandidát „žije marketingem“ a „v digitálu je jako ryba ve vodě.“

Nechtějí managera. Chtějí populární figurku z cirkusů z dob mého dětství – mnohohrajícího klauna. Možná jste to viděli, ne-li, zapojte představivost. Buben na zádech, v rukou harmonika, na hlavě pod tralaláčkem činel, občas stepuje obrovskými klaunskými botami, občas čímsi žongluje – a to všechno sám, jednomužný orchestr. Mělo to být veselé, ale jako všechny klasické cirkusy, spíš to deprimovalo.

Trapna celý kotel.

Co by od nadšence chtěli? Všechno. Celý digitál, od PPC a SEO po brand. Sociální média od plánu po provedení, včetně analytiky. A taky Photoshop nebo jiné grafické aplikace, to aby mohl i letáčky zrobit, ovládání audio video techniky a editačních programů pro podcast a video – a navrch sepisování profesního blogu. Takhle to samozřejmě nenapsali, použili všeobjímající slovo, kluzké jak mokré mejdlo: content.

Otázkou zůstává, proč by tento bájný mnohomuž či neméně mytická mnohožena vložili své synergické talenty do práce pro start up, který za to nabízí stovku na hodinu a po „zapracování“ až sto třicet pět.

Ale třeba se najde. Bude si chtít dokázat, že to všechno zvládne, bude se chtít naučit víc a klidně se po nějakou dobu nechá lehce dřít z kůže. Kdo jsem já, abych vizionářům do řízení lidských zdrojů fušoval?

To, co na tom zarazí, je představa, zjevně mezi fufu sebevědomými start upisty rozšířená, že změní svým produktem svět, ale na marketing stačí jeden multiklaun.

A tak tam v manéži stojí sám velký vizionář.

Buben na zádech, harmonika v rukou.

A ač to mělo být k úsměvu, je to spíš k trapnu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: