M&M21 106: Vymyslete účel

Miliardář si nechal rekonstruovat dům. Na míru. Sice rozměrově pod Versailles i Hofburgem, ale nebuďme neskromní. Výběrové řízení na architekty bylo podrobné, specifikovalo, co kde být má, musí, nesmí. Až došly sály, tělocvičny, salonky i kabinety. Ale místnosti stále přebývaly. A tak se v zadání objevil i poslední úkol – zbylým cimrám vymyslet účel.

Je to maličko politika typu "Jeane, přineste mi ze salónu piáno, zapomněl jsem si na něm dýmku," ale když jsou možnosti…

Zvláštní je, že se obrácení přirozeného toku neomezuje na kumbály mohovitých. V této chvíli se dokončuje vývoj online platformy na zpoplatněné sledování filmů a pořadů. Pochopitelně nic nového, na trhu už jich pár je, brzy jich možná bude jako těch kumbálů. Několik je ve výstavbě. Ale zatímco IT odborníci u této jedné už mají splněno a obchodníci kmitají při nákupu obsahu, jiná část se teprve chystá. Ne, nepřipravuje se reklamní kampaň.

Chystá se výzkum, který by managementu prozradil, jak potenciální spotřebitelé obsah konzumují, co je pro ně důležité, co očekávají a čeho se bojí – a já se bojím, že padne i na nejhorší otázka všech dob. Totiž kolik že by za to dali.

Produkt je víceméně hotov, jeho obsah dokupován – a až teď se jdou zeptat lidí, co by chtěli. Přitom co lze ještě změnit? Odstín barvy na pozadí? Velikost tlačítka PLAY?

Chtějí se potěšit tím, jací jsou kabrňáci, že jim výzkum potvrdil, co sami věděli? Nebo si řeknou typické české "Však voni si zvyknou?"

Ano, někdy se nedá nic dělat, voda musí téct do kopce. Už se mi stalo, že klient chtěl vymyslet, na co použít second hand plnící linku na jakési flaštičky, kterou koupil minulý majitel z důvodů ne zcela zřejmých. A víte, že jsme příhodný produkt našli, a aspoň to umořilo tu sekeru?

Voda může téct do kopce.

Ale sama to neudělá.

Nejdřív hledej účel, potom nakupuj mašinérii.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: