M&M21 111: Rafinované dvojsmysle

Je to prý rafinované a obsahuje to chytrý dvojsmysl. Ten muž, co to napsal, definoval poměrně přesně, co NENÍ účinnou reklamou.

Rafinovanost obvykle zajde na nepochopení – strana prý sociálních zdali demokratů polepila zemi plakátky. Jsou tak rafinované, že jim buď nikdo nerozumí, anebo jim porozumí jinak – a dělá si z nich kambaso. Ale ty chytré dvojsmysle – kdybychom jich neměli, kam bychom se utekli, s tím, co vykládáme jako marketingovou komunikaci?

Začněme od rafinovanosti asociální demokracie. Na jednom plakátku volá jakási žena v procesu obrábění dřeva, že bere jen 78 % jeho platu. Ale zní to, jako že je bere jemu. Takže místo chvályhodné snahy, aby za stejnou práci byla stejná odměna, pohlaví nepohlaví, je z toho kabaret. Stejně jako když se ukáže voda z vodovodu a k tomu se napíše cosi o konci vyvádění zisků. To jen politický ne/marketér si myslí, že žijeme napětím, zda znárodníme nebo neznárodníme vodárenské společnosti, protože – nečekaně – chtějí konzumovat. A o plakátku, kde je dým, a z něj trčí jakási postavička, doprovázená nápisem "Není čas na experimenty. Nespoléhejte na mesiáše. My chaos nedopustíme," si uděláte závěr, že Lidodům bojuje proti Pirátům až s návodnou brožurkou.

Reklama jen pro zasvěcené – pardon, reklama jen pro taky postižené.

A k tomu ty dvojsmysle, podle vzoru sysle.

Máme očkovací kampaň, kde hraje hlavní dvojsmysl "Udělejte tečku za…"

Protože mnozí nevěří na očkování, řekneme jim, že se mají očkovat. Protože nevěří autoritám, zejména lékařům, řeknou jim to zejména lékaři. A k tomu uděláme tečku, to už se plácáme do kolen všichni, jak rafinovaně chytré to je. Tečka jako očkování na rameni, tečka za pandemií. To je ale rafinované.

Udělejme tečku za hladem.

Udělejme tečku za průjmem.

Udělejme tečku za rafinovanými dvojsmysly a reklamami pro zasvěcené a přesvědčené.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: