M&M21 115: Oprotníci

Na jejich e-shop jsem se doplácal náhodou, přes vyhledávač, ale když už jsem se začetl, nemohl jsem oči odtrhnout. Co produkt, co služba, co informace – to aspoň jednou slůvko "oproti". Oproti běžným výrobkům… Oproti konkurenci… Oproti zvyklostem…

Chválil bych, diferenciace je důležitá. Vymezit se, odlišit od konkurence a jasně ukázat, v čem jsme jiní, a proč lepší než běžní. Ideální stav!

Bylo by to správné, i když poněkud jednotvárné, kdybych byl schopen nějaký rozdíl oproti (jéje, už jsem to chytil) konkurenci postřehnout. Kromě diferenciace vytrubované větotepci ta skutečná nějak chyběla.

Oproti běžným výrobkům ten jejich dělal to samé, nevypadal líp – a stál plus mínus autobus, co všechny ostatní. Oproti službám, poskytovaným běžnými e-shopy, se jejich lišily než tím, že se o tom psalo. Jinak vám nabídli, že si to můžete vyzvednout, nebo to pošlou na poštu či domů. A zaplatit můžete kartou, nebo převodem. Nuda jako v Brně.

Ani to, že oproti všedně nudné konkurenci věnují celému prodejnímu procesu péči a s láskou se starají o každičkou objednávku, nebylo lze poznat jinak, než se se o tom rozepsali.

Ten e-shop provozovali oprotníci. To je velmi rozšířená sekta, i když zrovna tato buňka se prozradila neustálým repete slova oproti. Jiné. líp zakonspirované skupiny téhož kultu jsou o čuc rafinovanější: na obalu se básní o jedinečné chuti, výjimečných surovinách a unikátní receptuře – a pak z toho vyleze naprosto zaměnitelný kus žvance. V reklamě zajímavé, fotogenické charaktery ostražitě sledují zářivou manu, kterak zraje v dubových sudech – a k vám dokloktá jakž takž pitelná kořalka. O nevídaném nadšení spokojených zákazníků u služby, o které vím z vlastní zkušenosti, že je o málo snesitelnější než bolavé zuby, si netřeba povídat.

Oproti diferenciaci plk.

Oproti zážitku tvrzeníčko.

Oprotníci jsou holt všude!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: