M&M21 116: “14 sekund”

Přečetl jsem si text na megaboardu. To je fuk, protože další vizualizace ukazovaly, jak bude kampaň, kterou se zadavatel s agenturou chlubili, vypadat na city lightu a jak v časopise. Headlines se měnily, ale vysvětlení ne, naopak v tisku a na city lightech ještě přibylo informací. A je to jedno. Protože kromě časopisu, kde je snad šance, že to lidi dočtou, to byla přehlídka nepochopení rozdílů mezi reklamními nosiči.

Dát na dekl venkovní reklamy tento text je jako tapetovat bankovkami:

"Venku lítat nemohu, ponořil jsem se do práce

Je na čase vrátit létání ten správný význam

Zážitky už čekají. Vydejte se za nimi bezpečně a pohodlně z Letiště Praha."

A pod tím ještě trochu toho nečitelného šušlimušli s webovou adresou.

Nechme stranou úvahy, jestli to, co leteckému businessu přinesl – a odnesl – covid, je opravdu jiný význam slova létání. I kdybych se zase ulítal po Evropě, stejně budu asi mezitím lítat jako hadr na holi, abych všechno zařídil, než poletím, a cestou na letiště k odletu asi využiju Lítačku, a o místo s kufrem se budu prát, až budou cucky lítat.

Nechme stranou i obvykle didaktické obrázky letadlo, pláž, což se jistě, po milionté, spojí v představu dovolené. A nechme tam i snahu nakopat další faktory – bezpečně asi jo, pohodlně už od roku 2001 asi nikdy –, které zatěžují sdělení. Nemíním hodnotit kreativitu kampaně.

Ale co mi vadí, a proč mi hned padla do očí, je v titulku: přečteno normálním hlasem, bez moderátorské machy, trvá to povídání neuvěřitelných 14 sekund. U nosiče, kde by ho měla podle klasiků dostat okamžitá nálož obrázku s jasným a lehce nečekaným textem, je to přesně o 13 víc, než kolik by to chtělo.

14 sekund.

Sebrali jsme ti je, milý cestovateli, a už je nikdy nevrátíme.

To to letí!

Vlastně nesebrali, tys jen prolítl okolo a kampaň vylítla z hlavy do zapomnění.

Jedna odpověď to “M&M21 116: “14 sekund””

 1. Antonin Kopp Says:

  Po český outdoor mám přísloví: “Více hlav více textu”

  Pro letiště jeden bilboard do šuplíku:
  Na billbordu vlevo nahoře v rohu odletající letadlo pod ním HL: “POLETÍTE?” vpravo dole kouká na letadlo smutný Bureš v teplákách u něj: LETIŠTĚ Václava HAVLA opět v PROVOZU.

  Na bill by to neprošlo, ale co takhle virál lidový pro sociálky?
  Nemáš Viléme nějaký web či chat kde se popisuje
  jaká je ted situce se zadáváním virálů od firem? Zvlášt když funguje whatsup mám virálů tuny a strávim na nich dost času jako divák. Je to pro mě více zábavy a méně zráty času ve srovnání s televizí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: