M&M21 118: Ještě žijou!

Občas to překvapí. Najednou k vám připochoduje jakási Bohem i lidmi zapomenutá značka, a člověka nenapadne jiné zvolání než „Jé, oni ještě žijou?“

Údiv je to upřímný. Náhle si vzpomeneš, žes o nich kdysi slýchal. Je to jako bys na ulici potkal Křižíka nebo Radeckého. A co hůř, nepojí se s nimi žádný skandál, nikdy tě nezklamali, nerozzlobili, ale upřímně, ani nepotěšili a nepobavili. Byli tam, kdes je čekal, ale v paměti se udrželi jen tak dlouho, dokud prostý chodec nezajde za roh.

A náhle se v nich hnula ambice. Jako by v Pompejích plánovali Pendolino. Změníme své vnímání a namasírujeme a prohřejeme mramorové svalstvo našich nohou. Vzbuďte zákaznictvo, snad si ještě vzpomene, že se jim někde doma válí zapomenuté produkty a zkroucené, zažloutlé smlouvy.

Samozřejmě se nabízí pár malých problémů: značka je vnímána někde… u toho Křižíka, když už jsme ho zmínili. Inovativnost nula, sexy apetit nula zespoda a tah na bránu v záporných hodnotách.

Už předem je naprogramováno, co si nešťastní i potenciální zákazníci řeknou: „Jé, oni ještě žijou?“

Těžko uvěřit Křižíkově tramvajárenské manufaktuře, že zvládne Pendolina, ba snad i hyperloopy. Ale pokud části spotřebitelů připomene svět, kdy byli mladí, rozuměli svému okolí a vzduch byl těhotný příležitostmi, pak je to nezamýšlený kapitál, se kterým se dá pracovat. Hyperloopy nám neuvěří, ale poctivou tramvaj s klimatizací? Proč ne?

Jen to nesmí dopadnout jako u značky, co pokus o oživení nepřežila. Mohla, ale místo ubezpečení, že s věkem nic neztratila, se na starší cílovou skupinu snesla smršť zesměšňování jich osobně, návyků celé generace, co prožila těžké časy, i vzdálených dob, kdy byli mladí a akční.

Vtipné to bylo.

K popukání – a zavření účetních knih.

„Jé, oni ještě žijou?“

Probudili se z hybernace, a ano, žijou.

Poslední šance před věčným spánkem.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: