Co řekl Jiří Strach na pohřbu o Barunce…

Poslední Soude,

před tebou teď stojí milá mladá žena a jmenuje se Bára Rektorová. Protože jsem jí posledních pár let směl být tak trochu blízko maje její důvěru a tím i upřímně otevřené srdce, leccos o ní vím. Proto dovol, abych se stal v tomto přelíčení svědkem, snad i advokátem.

Svědčím o jejím pevném charakteru. Nebála se nazývat věci pravými jmény, nezískávala si přízeň davů lacinostmi, naopak prosazovala upřímnost a pravdu.

Svědčím o jejím humoru. Mnohdy sarkastickém, mnohdy ironickém, ale přesto vždy laskavém.

Proto svědčím i o její laskavosti, o množství přátel – ať už osobních či onlineových – všem těm dokázala několika slovy či pár řádky prozářit dny a dobíjet dobrou náladou.

Svědčím o její lásce, kterou dávala své rodině, rodičům, dětem, sestře a v posledních letech i její velké opoře, Vilíkovi.

Svědčím o její statečnosti a bojovnosti, se kterou snášela zákeřnost nemoci, a namísto beznaděje dokázala být skrze odhodlané rozhovory vzorem mnohým, jak v radosti žít i v bolestech a nejistotě.

Svědčím, že tento svět opustila pokřtěna a zaopatřena svátostmi, že je připravena pro nový život v nebeské věčnosti a že si ho bez jakékoli pochyby zaslouží.

Nepochybuji v tvou spravedlnost, Poslední Soude, nepochybuji, že jako rentgen vidíš do zákoutí každé lidské duše. Vím, že dokážeš mnohé, co by snad v jejím životě nebylo podle Tvé vůle, odpustit. A proto věřím, že Barunka u tvého soudu obstojí.

A ještě jednu naději chovám, Poslední Soude – a i kvůli ní se jednou na opětovné shledání s Barunkou budu těšit – totiž že od nynějška si celé nebe pochutnává na tom nejlahodnějším sushi.

Jiří Strach

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: