M&M21 120: Asymetrická odpověď

Tuhle frázi vytáhl Vladimír Vladimirovič. Zní ostře a znamená, že Rusko dá komukoli přes ústa, šlápne-li mu třetí na přezku. Je to součást carova slovníku, jakou milují kremlinologové, stejně jako pojmy hybridní válka a vertikála moci.

Ale co je to asymetrická odpověď v komunikaci?

Za tichých večerů ve zlatých dobách reklamy, kdy omrzel už výhled okny baru na zapadající slunce, oheň praskal v krbu stejně jako rozpouštějící se kostky ledu v lihovině, a ještě nedozrál čas na ryčné melodie pianisty z bordelu, vyprávěli zkušení green hornům heroické zkazky.

Jedna z nich byla o hoaxu, kterému čelil řetězec, proslulý hovězími burgery. Šířila se zpráva, že z chamtivosti mele do hovězího i maso žížal. Na rady slovutných krizových manažerů proběhlo mnoho kampaní, řetězec vypustil reklamy s chovateli kraviček, nabízel exkurze, vysmíval se té pitomosti – a všechno jedno.

Do momentu, kdy unavený manažer, proti radám expertů, aby nepřipustil, že by – Ray Kroc nedopusť – snad někoho napadlo do mletých kraviček něco míchat, se zeptal, proč by tam míchali maso několikanásobně dražší. Pověst ztratila na razanci a v kraji se rozlil mír až do příštích hoaxů, na které argument už nezabíral, protože cena lidského masa či spermatu se nedá tržně zjistit.

Asymetrická odpověď. Místo symetrickém ujišťování o poctivosti oproti obvinění z nepoctivosti přišel ostrý argument. Těžko někoho obviníte z chamtivosti, když cpe do buřtů hovězí wagyu.

A vidíte, někde se přetrhla kontinuita. Další generace asi zkazky v tichých barech neslyšela, svět se pootočil a kde je sláva reklamy?

A tak reagujeme symetricky.

Vakcína zabíjí. Ne, vakcina nezabíji, což by vědci mohli?

Všechno ovládají Soros a Gatesem. Ne, neovládají, jsou to milí staříci.

Cákají chemtrails. Ne, necákají, to jsou jen páry, blázínku.

Asymetrická odpověď chybí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: