M&M21 123: Jednou rukou

Takhle to dělají frajeři a machři: z voleje a jednou rukou. Nadsázka, chápu, ale zkusme být na chvilku doslovní.

Jeden z nejdojemnějších commercialů, co znám. Mladá žena, narození bez rukou, si chystá snídani. Ústy otevře lednici, do chrupu si skousne polévkovou lžící a s její pomocí vyndá dvě vajíčka. Stejně uvaří kávu (přes držadlo konvice si přehodí utěrku:), vajíčka usmaží a nádobí uklidí. A pak se ozve vemlouvavý, echt americký voice over:

"Ještě pořád vám připadá složité vytáhnout pero a podepsat šek?"

Plakaly u toho celé Státy.

Představte si, že máte ruku. Jen jednu. Zkuste si to. Zastrčte si tu dominantní do kapsy nebo za opasek a zkuste druhou pár základních věcí. Otevřte plastovou láhev s minerálkou. Připravte si snídani. Zkuste pár mnohohmatů na klávesnici.

Civilizace se léta snažila, aby – pokud možno – bacily, viry a jiné fuj fuj nekontaminovaly třeba potraviny. Nakonec jsme skončili u hromad plastů, vynucovaných hygienickými dohlížiteli. Ale zátěž pro planetu je strašlivá. A tak se objevují snahy, chvályhodné, plasty vymýtit. Jenže – čočku nebo rýži vám mohou prodat do přinesené nádoby nebo opakovaně užitého pytle. S jinými produkty to bude obtížnější.

V amerických megapolích začala jedna značka prodávat oloupané ovoce v aseptickoplastových vaničkách. Ekologicky uvědomělí občané spustili povyk – z jejich pohledu oprávněný. A tak vaničky z krámů zase zmizely. Jen mluvčí organizace, zastupující znevýhodněné, se smutně ohradil. Ta ekologická radost taky znamenala, že mnoho lidí s nevyvinutými, ochrnutými či jinak nefunkčními končetinami už zase dlouho neochutná ananas nebo kiwi.

Jednou rukou to jde dost blbě.

Jen největší frajeři a machři to lusknutím prstu vyřeší jednou rukou.

Některá dilemata jsou skoro neřešitelná.

A budeme je rozlouskávat těžko.

Jen jedno vím: nepůjde to z voleje a jednou rukou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: