M&M21 128: Žebříček nejinovativnějších

Čtu to – oku nevěřím, tak si to přeříkávám nahlas. Jakési megakorporace se vzorně seskupily do pořadí od jedna do deset. Podle míry inovativnosti.

Celá léta mě to slovo fascinuje. Inovativnost. Zeptejte se spotřebitele, co je muž, dům, hrad, žena, pes, kočka. Zasměje se a ukáže vám to. Zeptejte se ho na inovativnost – a pošle vás někam.

Pomiňme obecnou nelásku spotřebitelů ke změnám. Většinou jsou z jejich hlediska k horšímu. Však to znáte sami. Nyní vylepšená receptura, na vaše přání větší balení a zbrusu nový patent na otevírání. Většinou nic z toho zákazník nechce ani nežádá. To my nu chceme vnutit levnější produkt, pro nás příhodnější flašku, anebo bazmek, který jsme koupili, a co taky s tím, že jo?

Jenže oni byli zvyklí na své balení, svou chuť, svůj otvírací trik. A my jim to změnili. Buďme rádi, že nás nevyženou s holí v ruce z našich korporátních kanceláří, aniž tyto zapálí! Ale ne, to je pro nás málo. My je trápíme inovativností.

Nechápejte mě špatně, nic proti inovacím. Jsou nutné, pokrok nezastavíš ani červenou lucernou a voláním "Stůj!". Ovšem, jsou-li k lepšímu pro zákazníky a jsou-li vůbec jaksi rozpoznatelné. Mnoho inovací (přidali jsme stříbrnou linku na etiketě – to je moje nejoblíbenější) tohle nesplňuje.

To nejsou inovace. To jsou svévole. Hodilo se nám to nalejvat do jinejch flašek. Tohle balení nás stojí o třoicetník míň, trumbero! Chutnalo ti to předtím, však si zvykneš zase, zpovykanče. Máme výzkum, že mléko, inovativně nahrazené palmovým tukem, spotřebitelům nechybí. A vůbec, kupuj, žer, nemlaskej a vypadni!

Tato arogance se obvykle vymstí. Až později. Jistě znáte příběh nejoblíbenějšího českého piva, které tak dlouho inovovali, až připomínalo zrzavou vodu.

Těch peněz, než se vrátili do přízně pivařů!

Inovativnost je jako popravčí meč.

Ostří na obou stranách.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: