M&M21 131: Ovšematóza

Víte, že už jsem si dělal legraci z vysvětlujících webů. Tu Mercedes, že není drahý, tu Agrofert, že necucá šejdrem dotace, jindy zas výrobce smrdutých mašin, že nesmrdí, nýbrž lehce zavání jak umrlé batolátko.

Většinou to nedopadá.

Ale existuje podkategorie, která nepřestává udivovat. Ovšematóza. Na jakoukoli otázku, která není po srsti, lze odpovědět souslovím "Ovšem ve skutečnosti je větším problémem, že…"

V tomhle oboru teď vítězí petrolheadi. Dieseláci smrdí, ovšem větším problémem je, že auta na elektriku násobí utrpení malých afrických chlapců, vykořisťovaných v dolech na kobalt. Benzín zdražuje, ovšem větším problémem je, že jednoho dne, až bude elektroaut víc, nebudou nám stačit tydlenty temelíny. Exhalace stoupají, ovšem větším problémem je, že elektroauta zabírají stejně prostoru jako spalováci.

A vyřešeno.

Samozřejmě nejsou sami, s jistým profesním nadšením jsem sledoval jakýsi web do té (a od té) doby neznámého sdružení uzenářů, který se chtěl vypořádat s předsudky proti párkům. Kupodivu nepovažovali za problém předsudek, že v párcích je masa málo. Naopak, tím, že tam podle jakýchsi norem musel být podíl masa vyšší, než sbor uzenářů očekával, prý přicházíme o přirozenou chuť tuku, kostí, kůžiček a namletých vnitřností. S tím předsudkem byli ovšem osamoceni. Ani soutěž o čtyřicet deka uzenin soud veřejnosti nezvrátila.

Ovšematóza bují v profesních webech, kde se dočtete, proč je lepší cihlová barabizna oproti dřevostavbě, proč je lepší betonový chodníček než kačírek a proč zahradní sekačka má/nemá mít motůrek na baterii (ještě jednou zdravím petrolheady).

Končí to vždycky stejně. Upatlaně.

Zákazník cosi předpokládá – a prodejce mu místo toho, aby posloužil, vysvětluje, že je trouba.

Jak tohle asi může dopadnout?

Ovšematóza.

Choroba z touhy vyvrátit nevyvratitelné.

Předsudek je silnější než realita.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: