M&M21 141: Opraváři a natěrači

Jistí fotbalové korupčníci kdysi meditovali, že když se daří, umí to každej blbec. To platí i u korporací a značek. Ale protože nebesa jsou spravedlivá, častěji se nedaří, to je život.

Nehledejme rovnou ledovec, co se postavil do svižné plavby Titanicu. Mnohdy se jen z podpalubí ozývají divné zvuky, tu něco rupne, tu se něco vyviklá.

A vedení se musí rozhodnout mezi dvěma strategiemi: povolá opraváře, nebo natěrače.

Pozvat opraváře je rozhodnutí těžší. Jednak si toho všimnou nadřízení nadřízených, ba možná i sám Pan Rejdař, jednak se nám bude posmívat škodolibá konkurence, možná znejistíme platící cestující i odbornou veřejnost. Výsledek navíc nezaručen, po palubách běhají maníci ve špinavých mantlech a občas se mlátí kladivy.

Nasadit natěrače je bezpečnější metoda. Praskliny pod umným nátěrem na chvíli zmizí, viklavé předměty se přilepí. Nelze-li natírat tam, kde je problém, lze natírat někde něco, co je víc vidět. A navíc to vypadá jako proaktivní vylepšování!

A tak častěji než snahu vadu spravit, dokud to jde, vidíme umné natírání. Naší korporaci hrozí bububu za nelidské dření dětí u rovníku? Připojmež se neprodleně k iniciativě záchrany ledních medvědů! Asociaci výrobců trdelníků opouštějí členové a mumlají cosi o uzavřené partičce, hrající na sebe a pro sebe? Nastal čas pro akci na podporu rovnosti castingů jednorukých bubeníků!

Tiskové zprávy rozeslány, logo nadace lípnuto na webové stránky.

Nechápejte mě špatně – mnohdy to jsou velmi potřebná a bohumilá hnutí, jen z toho trčí natěračská touha, aby vonné nahoře překrylo to nevonné dole.

Opraváře nemá nikdo rád.

Vypnou vodu, odstaví kávovar – a ještě není jisto, zda to zabere.

Natěrače nemůžeš nemilovat.

Nesou pastelové barvy pokroku a inovace.

A pak jednoho dne potápěči na vraku potopené lodi najdou pečlivě rozvěšené cedulky:

POZOR! ČERSTVĚ NATŘENO!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: