M&M21 142: Mezi HLP a NKP

Na první pohled by mezi těmito třípísmennými zkratkami měl ležet celý oceán příběhů. Ale neleží. Zkratky se občas namačkají až k sobě.

HLP je ovšemže Hluboký lidský příběh. Ta písmenka vyjadřují jistou ironii, ono taky příběhů, co by byly opravdu hluboké a nadto lidské nejsou plné regály. Oproti tomu NKP je má osobní iniciáloví zkratka, kterou jsem označkovával nedomrlé nápady kreativních kolegů. Znamená to Nuda k… – a ten konec si jistě doplníte sami. Dneska tu zkratku užívám v Katovnách a dalších anketách.

Ach, jak často HLP přechází do NKP! A v tuto roční dobu tuplem.

Blíží se Vánoce a zodpovědní marketéři (pokud ještě nevymřeli) čelí tlaku, aby taky měli vánoční reklamu. Takyvánoční a obvykle takyreklamu. A jen málo jich odolá. A tak se dozvídáme od všech zadavatelů, že Vánoce jsou svátky, že děti mají rozzářená očka. Že nejlepší dárek je rozdat naše srdce a další banály, které kupodivu většina spotřebitelů zná. Přesto se cítíme nuceni jim to připomenout.

Rodiny se scházejí v ateliérových dekoracích u velkých, macatě zdobených stromků, pohoda čiší z obrazu, čemuž vhodně dopomohou ve zvuku rolničky a někdy i Rolničky. Příběhy s koumáckými dětičkami pomalu docházejí, poslední dobou spíše identifikujeme osamělé seniory a uděláme jim radost. Náš produkt nebo službu už do toho nějak naroubujeme, v nejhorším si rodiče na cestu za dospělým synem místo dárku koupí kartón piva nebo pikslu sladkostí. Od HLP k NKP. Uf…

Ruku na srdce, pamatujete si – kromě žahnutejch žubů – nějakou tuzemskou vánoční reklamu? Ovlivnila nějaká vaše sympatie ke značce? Pokud jste včera koukali na televizi, na videa z youtube nebo proseděli večer u internetu – pár jste jich pravděpodobně viděli. No a? Asi nic, že.

Takyreklamy. NKP.

Když to dělají všichni, ty už vážně nemusíš.

Zkus něco, co neslyšeli už stokrát.

Nemáš? Tak mlč!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: