Jsou chvíle, kdy zákazníkům, odběratelům či občanům nemůžete přinést dobré zprávy, natož dobré nabídky. Je nouze, drahota, zle, Braniborci zde.
V případě státu nastává čas na ersatzy. To už jsme probírali.
S nedostatkem citrusů přicházejí články, že nejvíce vitamínu C je v kysaném zelí, s prázdnotou v řeznických kvelbech pojednání o výživných hodnotách tuřínu. Samopěstování tuřínu bylo vehementně doporučováno za protektorátu, kysané zelí tu a tam jedinou vitamínuneprostou komoditou v krámcích národního podniku Ovoce a zelenina.
Ale i v dobách nouze máte jakž takž na výběr: šedý trh, černý trh, prarodiče na venku. Sedíte-li v nevytopené domácnosti, protože pálky za energii se stávají likvidačními, moc náhradních řešení nezbývá. Možná že v chaloupce na kraji lesa pohledáte a spálíte v kamnech klestí, ale ve třetím patře nájemního domu můžete leda udělat ohýnek na podlaze, ovšem parkety dlouho nevydrží.
No, a do téhle mrazivé vyhlídky, s nástupem sněhu a ohnusněle krátkých dnů, si přečtete u dodavatele energie na blogu, že se máte přitulit ke své kočičce nebo jinému domácímu zviřátku, jíst dostatek porridge, anebo si zahopsat takzvaný star jump, cvik, co u něj každý vypadá infantilně. Roznožka ve výskoku s mácháním rukama.
Přijde vám to nepravděpodobné? Idiotské? Sebevražedné? Vidíte, marketérům z britského konglomerátu OVO Energy nepřišlo. Nebo nedošlo. Spotřebitelům naopak ano, takže následoval výmaz hraběcích rad, camrání poslanců, novinářů i zástupců charit a neziskovek, tiskový mluvčí pentlil omluvy o mylném úsudku, a nakonec se jistě našla brigádnice, co za to může, škoda že už u nás nepracuje.
Když nemůžeš přinést dobré zprávy, možná raději sklapni.
Jestli něco namíchne, pak hraběcí rady z teplých kanceláří.
Neutrácejte za chleba, dejte si briošky, netopte, hopsejte roznožky, objímejte kočičky!
A hlavně tuřín!
Zanechat odpověď