M&M22 147: Rychlý sešup do trojky

První stupeň není škodlivý. Naopak. Vyjeví se problém, bublající pod pokličkou. A je potřebné na problémy poukazovat. Nepoznaný problém se nerozežene jako jarní oblačnost. Spíš odpudivě zahnisne.

Nic proti stupni jedna. Kdyby to tak zůstalo.

Trvá dlouho. Ale někteří se v něm neudrží, přejdou do stupně dva. Skluz to bývá pomalý, skoro nepozorovatelný, a občas i se zpáteční jízdenkou. Občas.

Jenže je i třetí stupeň. A do trojky je rychlý sešup.

Ukažme si to na příkladu, snad dostatečně hypotetickém.

Stádium první: náš pokusný mozek si všimne zpráv a vyvodí závěr. Sůl! Představuje skryté nebezpečí. Zvyšuje tlak, poškozuje ledviny. Mírně přesolené potraviny jsou zdánlivě chutnější. A solí se dá přerazit mdlost surovin. Nebudu to jíst. Zatracená sůl!

Stádium druhé: sůl je všude. Průmysl maskuje solí prohnilost svou i surovin. Sůl chutná dětem, ovšem protože jim ji záměrně přidávají do jídel, aby je navykli. Přítomnost soli manifestuje proradnost producentů. Nejezme sůl, prapůvodní předkové hejslované soli nejedli, solné stezky jsou jen historické pověry a pozdější falza solilobby.

Vidíte, už se mozek rozjíždí do trojky, a ten sešup je jak blesk.

Stádium třetí: světu vládnou Solimináti. V tajném obchodu se solí jsou zapleteni VŠICHNI, od královských rodů přes bradaté solionisty až po špičky Hollywoodu. V populárních dílech jsou zamontovány odkazy na toto všeobecné spřísahání, až po kódy Windows, které v ascii hlásají, že jedna sůl vládne všem.

S prvním stupněm můžete diskutovat.

S druhým asynchronně ťukat na ostrůvky dosud se bránící logiky.

Se třetím pozdě soli honit. Nevyvrátíte, protože tím dokazujete členství mezi solojedy. Logiky nepohledáte, je nahrazena jinou – kdokoli skrývá jasná fakta, jak já jim věřím, tomu se sůl ze šosů sype.

Trojka je konečná.

Zpátky to nejde.

Najděte jim jinou sůl.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: