M&M22 148: Děkujeme za vaše peníze

Četl jsem to v thrilleru, a hned pochopíte, že nebyl český. Dodavatel namontoval kopírku, tu něco málo vysvětlil, jak monstrum ovládat, jak doplňovat balíky papírů, a pak se rozloučil se slovy

"Díky za business."

Nebyl od nás. U nás se za obchod neděkuje, neděkuje se za utržené peníze. U nás se prosím fackujeme, osvětluje Nicku Carterovi komisař Ledvina.

Jedna banka ke mně mluví v aktuální kampani jako k malinko nesvéprávnému, jemuž VELKÁ ONA, personifikace finančního ústavu, musela přinést výdobytky posledních dvou stovek let, od vkladních knížek až po Rudolfinum, protože bez ní bychom se s podobnými zaostalci dorozumívali skřeky, vyměňovali si pazourky a po večerech hleděli do čadivých ohňů. Druhá, menší a hodně na obchod orientovaná, mi ukazuje veselé dvojsmysle ze života světskejch a jinejch kolotočů. To aby ani ona, modernější a flexibilnější, mi nemusela poděkovat za utržené peníze. Na střelnici za pět broků taky neděkujete.

A to je jen úroda z tohoto měsíce.

Pokud už se náhodou značka vyjadřuje jinak než jako infantilní starokomik z ČT3, pak hovoří o sobě. Jen o sobě. O svých cílech, o tom, kolik úsilí ji to stálo, aby mně – no jasně, mně malinko zanedbanému nesvéprávovi – doručila světlo pokroku. Ona má VIZI, ona má ZÁVAZKY, ona má VELKÝ PLÁN – a já mám sedět způsobně a obdivně na zadku u jejích nohou.

Vlastně děkovat bychom měli my jí, Ó MOCNÉ ZNAČCE, že nám vůbec dovoluje cpát jí ušmudlané bankovky do kapsiček. Podle reklam to tak vypadá.

Jasně, možná už vymřeli marketingoví ředitelé, co se přese sociology i mě drali na focus group do místnosti za zrcadlem, kde posedávali nešťastní zákazníčci, že jim to vysvětlí, že jim vynadají, že ti tupci nic nechápou.

Ale spíš ještě žijí.

A nepochopili, že ta věta nezní "Děkujeme za vaše peníze, za které jsme natočili tuhle sebechvalnou a haha blbou kampaň!"

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: