M&M22 151: Nesmilněte a nepijte kořalek!

Možná za to ten muž nemůže, jen ho třeba v tisku špatně citovali, ale spíš ne:

„Možnosti, jak šetřit, existují. Základem je přestat kouřit, pít alkohol, chodit do hospod,“ říká ekonom České spořitelny Michal Skořepa.

Boha jeho, tady si vzpomenu na Mariánskou družinu, co v podání jízlivého klasika na vídeňském hauptbánhofu provozovala pro – do velkoměsta přijíždějící – posluhovačky velikánský nápis PROBOHA SVATÉHO, NESMILNĚTE!

V historii lidstva bylo nemálo krizí. Nevím, kolik z nich se obešlo bez nešťastníků v hospodách, krčmách, spokeasies, špeluňkách a podobných. Tipnu si, že ani jedna. Pravda, ne vždycky u toho byl tabák, tomu to trvalo, než se rozšířil, a už zase hrana zvoní, ale on si najde cestičky.

Mnohem rychleji se rozšířili suchoprdi a mravokárci všech vyznání, světonázorů a tvarů, dříve z církví, dnes z bank, kteří osvětlili, že si za chudobu mohou bambulové sami, protože chodí do dupáren a tam si dají srk kořalky. Kdyby seděli doma a hubu sušili, jistě by vydělali majlant. Ostatně jeden hahabankéř doporučuje popelářům, aby si měsíčně tícku odložili, a šup! Ani čtvrtstoletí neuplyne, a tu hned milióneček na kontě.

Jasně, co by měl ekonom největší špárkasy povídat. Že by radil, utraťte to jedním vrzem, hownow na tom záleží, to se asi od něj nečeká. Jistě bude pro špórování do ústavu, který má skoro dvousetletou tradici, že ty našpórovnané už mockráte nevydal, protože protektoráty, vázané vklady a měny.

A razítko do vkladní knížky, že smůla.

Ale tak hlubokou neznalost lidské psýché snad nemusel dávat najevo. Tady se ožereš, tady se našňupeš, zde zkouříš a tady s vsadíš do lotynky, to by nebylo, aby se tvůj miserere život nezměnil! Tak to vždycky bylo. A bude, se s tim smiř.

Nekuřte, nepijte, nesmilněte.

A neposlouchejte bankovní ekonomy.

V klidu, já vím, že nebudete.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: