M&M22 155: Zrušili radnici

Kocourkovští radní zrušili radnici, protože jim tam chodili kmáni radit. A kdo to potřebuje?

Máte pocit, že je to začátek pohádky? Byl by, kdybychom neměli sociální média. A kdyby se na nich nemínili kocourkovští radní podělit o svou neskonalou moudrost, nezkalenou komentáři slámyzbotů.

Nebyl to Kocourkov, ale Boskovice. Zdá se, že se někdo neuctivě vyjádřil o starostenské noze jako nebohý švec Rumcajs v Jičíně. A bylo:

"Oficiální facebooková stránka města Boskovice není diskuzní platformou města Boskovice. Příspěvky mohou komentovat jen subjekty označené v textu. Svoje dotazy a podněty můžete psát do zpráv na tomto profilu nebo na e-mail…"

Představa, že facebooková stránka, jakkoli "oficiální", se promění v jakousi jednostrannou úřední desku, kam pomazaná vrchnost bude vkládat moudra, zatímco lid obecný sklapne a bude číst mlčky a v uctivém předklonu, jest jistě vlhkým snem mnohého municipálního diktátůrka. Ale většina z nich o tom jenom sní. V Boskovicích konali.

Samozřejmě že tím přilákali internetové vandaly z širokého okolí. Nejprve reagovali u druhého, třetího postu v pořadí – a stal se z toho komický běh zpátky časem, jak radniční sociálně mediální ponocný zavíral diskuse skoro stejně rychle, jak do nich posměváčci stíhali vkládat fórky, neuctivé k předákům.

"Tady jste zapomněli vypnout diskusi,"

radostně rejpe jeden v diskusi, nyní už vypnuté.

Jiný poblíž píše:

"V příspěvku, kde oznamujeme internetovou cenzuru, máte odkaz na web města na diskuzní forum. Kromě toho, že samotné forum je z pravěku a nikdo jej nepoužívá, na něj máte špatně uveden odkaz. Bohužel vám to tam nemůžu napsat, protože nejsou povoleny komentáře."

Zase ta Streisandová!

Ale mohou být pyšni. Sláva radnice v Boskovicích obsáhla českomoravské internety.

Zlatej Kocourkov!

Když chceš oznamovat a ne diskutovat, kup si billboard.

mestoboskovice

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: