M&M22 156: Pasivní příjem

Ne, nebojte se, nebudu vám tu nutit infoprodukty, investici do NFT tokenů, zlata, bytů, bit- ani jiných coinů. A ani vám je nebudu doporučovat, i když třeba by to změnilo život k lepšímu, kdo ví?

Mně se vždycky líbila snová představa života bez starostí, kdy vy si tak leda točíte mlýnek palci na rukou, a někde někdo jiný se vrtí jak káča, aby vám dal vydělat – a takových tolik, že se vaše palcovaná nezastaví.

Už jsem se bavil nad podnikateli, co se uvelebili k palcovým mlýnkům, protože logistika fiakrů už byla dořešena, dokonce najato dost poklízečů koňských koblih, takže ode dneška veget. A ono prd. Fořti businessu s podobnou radostí donedávna uléhali na kanapátka, že fabriky na podávky k volantům a zážehové svíčky k samohybům jsou jasně ložený dlouhý kšeft. A ono taky prd. O náladě mého známého, co se vydal z peněz, aby z chladného slovanského východu monopolně vozil do západoevropské domoviny echt luxus, víc říkat nemusím. Prd na druhou.

Kdyby to končilo u starých businessů! Jenže nekončí. Toho děsu mezi drobnými nastavovači google analytics! Universal brzy končej, a ty drahý čtyřky budou ještě dražší, a klienti to nekoupěj, a co my jako s tím. A jiní digitální ženci nadávají na éru postcookiovou, a jak to zamává s jejich prací.

Zamává.

A pláč ruských instagramamin ani neřešme.

Nejvíce pobavil vzteklý dupot vizionáře, co jedněm prodává pasivní příjmy, ale zároveň koučuje druhé v časech dynamické proměny, že jako neustrnout a nevyhořet, když mu podobným rozhodnutím shůry vypnuli platformu, přes kterou mu přicházelo nejvíce zájemců. Vlastně se ukázalo, že na ní byl až moc závislý. No, zbývá mu neustrnout, nevyhořet a přežít i následující zajímavé časy.

Nebesa evidentně nepřejí těm, co si míní vleže točit mlýnky.

Z pasivního příjmu do pasiv je to jen pár otoček.

Vítejte v časech aktivního úsilí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: