M&M22 172: Umělá vůle

Jsou chvíle, kdy nutno obdivovat sílu vůle. U lidí je to vehement pokroku. Ale silnou vůli projevují i umělé inteligence.

Jednou za X měsíců se naštvu na Twitter a povypínám všechny notifikace, kterými otravuje. Ale za několik týdnů už zas hlásí každý výtrysk, a nejen v aplikaci. Pro jistotu denně několik mailů. Celý cyklus opakovat! Ostatně i proto jsem zrušil účet na LinkedInu. A otravoval ještě dlouho, proč prý jim to dělám…

Mám mobil pro modré límečky, opatřený pohlcovači nárazů a neprůstřelným displejem. Už mi z ruky vypadlo dost high end modelů. Přesto firmware žije v dojmu, že mou touhou je mít telefon napěchovaný hrami a muzikou. Není. Ale umělá vůle vítězí. Ukáže několik aplikací, které jsem v poslední době nepoužil, a chce je mocímermo smazat, že budu mít víc místa pro muziku a pokémony. Že si denně nehraju s robůtkem BB-8, ale přesto nechci ovládací aplikaci smazat, to mu nevysvětlím, nicméně to neohrožuje na životě. Ale snaha smazat aplikaci Záchranka, ke které systém chová zavilou zášť, ano. A prý když ne smazat, tak mám aspoň okamžitě odebrat oprávnění k určení polohy. Ne, nic a kulové! Záchranka má vědět, kde jsem, a já doufám, že ji nebudu muset nikdy použít!

Umělá vůle ví lépe, co potřebuju. Tuhle mě e-shop nenechal koupit nesmrduté svíčky. Zarazili jsme se, když jsem měl vepsat kontaktní údaje včetně velikosti bot. Všechny chlívečky s hvězdičkou musí být vyplněné, souhlasy zaškrtnuté! Stalo se, a dál mě to přesto nepustilo. Asi jsem se nelíbil. Podpora problém zkoumá, dosud marně.

Já vím, je to jen odplata za tisíce arogantních procesů, mechanismů a postupů, u kterých jsem se za třicet let nachomýtnul – a neprotestoval.

Takhle je to pro tebe lepší, loulo spotřebitelská!

My ti to nastavíme líp, než bys sám dokázal!

Necukej a drž!

(Zvláštní, jak je to náhle palčivý problém, když se týká nás)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: