M&M22 174: Všude jsou dětátka

Snažím se napsat sloupek, a moc mi to nejde. Je čtvrtek, ano, píšu to ve čtvrtek, i když to vyjde v pondělí. A právě tenhle čtvrtek je smutnej, protože jsou to, na den přesně, tři roky, co mi odešla moje milovaná. A tak všechno, co bych dneska říct chtěl, je to, co byste neradi četli.

A vlastně den za dnem nedokážu ukrýt ani smutek nad tím, kam se dostala komerční komunikace. Já tomu nerozumím – jak to, že jsme skončili mezi dětmi? Koukal jsem se na několik příkladů takzvaně profesionální komunikace – a měl jsem z toho jediný pocit. Že mě autoři považují za děťátko.

Jedno jest, zdali se bavíme o cenách energií, a snad všichni, nejste-li nedospělci, chápete, že to je smutná konverzace. Ale v reklamách se mluví k nedospělcům. V jedné si ukazujeme ha ha ha zviřátko, v druhé si povídají spotřebiče – a bylo by to príma, kdyby mi vzadu mezimozek nešeptal, to si ti trulanti vážně myslí, že zapomenu na tragické ceny?

Nezapomenu, ale hlupouni, co píšou či snad vymýšlejí reklamy, si myslí, že bych zapomenout měl. Že jsem děťátko, kterému ukážou veselé zviřátko, anebo žvatlající spotřebiče, a já si budu povídat s reklamáři brm brm brm, to je ale veselé.

Nebudu.

A oni na tragické ceny nezapomenou taky. Až mě uloví, tím že mi budou ukazovat zviřátka a dětinské historky, pak mi narvou stejně vysokou cenu jako každej jinej. Ale prý to budu lépe snášet, když mi ukážou animáče a zviřátka.

Ani prd!

Doba je složitá, moc důvodů k radosti nemáme, ale podle velevtipných tvůrců se mám dětinsky bavit malými zviřátky, animovanými obludkami a nezralou představou, že když mi blbou zprávu řekne dětinské žvatlání, bude mi lépe.

Je jedno, co mi chtějí prodat. Od hypotéky po operativní leasing automobilu, místo toho, aby ke mně promluvil dospělec se zralou zprávou.

Kdepak, přijde zviřátko…

A bude dojemné!

Vole, hypo hypo hypotéka!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: