M&M22 177: Musíme něco udělat!

Zní to sebevědomě, logicky a rázně. A přesto tahle věta stojí za nemalým procentem průšvihů v komunikaci.

Stačí se v tísni a napětí dostat do stavu, kdy zdánlivě není jiná možnost. Utéct, nebo zaútočit. Anebo bouchnout do stolu, ať to stojí, co to stojí.

Před čtvrtstoletím vozil jednu princeznu po Paříži poněkud nacamraný řidič. A spolu s jejím doprovodem se tak vyštengroval z neodbytného sledování oprsklých paparazziů, až se rozhodl pro dramatický únik. Jak to dopadlo, ví celý svět.

Podobný stav mysli, sebevytočení se, musel ovládat činovníky, když sledovali konkurenční kampaň, ve které celá Amerika naslepo hodnotila chuť Pepsi jako lepší. Odpovědí bylo bouchnutí do stolu v podobě New Coke. A pak teprve přišel čas na pořádnou paniku.

Musíme něco udělat! Jinak se nám obor vysměje, konkurence načůrá do holínek, spotřebitelé odmrští! Honem… NĚCO! A je zavařeno na malér.

V lepším případě vznikne rychlá odpověď, které si spotřebitelé milosrdně nevšimnou. Posílání si zpráv mezi konkurenty je jedna z nejdražších disciplín. A když vášně opadnou, probuzenější z klientů jsou rádi, že to nikdo nezaznamenal (slavný sportovec si v reklamě značky A bere taxíka a odjíždí od kancelářského komplexu, kde ovšem sídlí vedení značky B, co ho měla v reklamách předtím – to je švanda, co?). Ti ostatní jsou do konce svých životů přesvědčeni, jak to tenkrát špinavé opozici nandali, a že tenhle fór si spotřebitelé dodnes po večerech vyprávějí u ohňů.

V horším případě si toho spotřebitelstvo všimne. Bitvy influencerů, parodie konkurenčních commercialů, povolávání komiků a imitátorů. Většinou je srandy jako na estrádě. Vy máte ve složení stříbrné šupiny, a my vám to zparodujeme! Vy máte v reklamě figurku, a my ji haha zastřelíme!

Musíme něco udělat!

Nejlépe nic.

Dokud třas rukou a neklid mysli nepovolí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: