M&M22 183: První fór

Přísloví říká: člověku, držícímu kladivo, připadá každý problém jako hřebík. Má prizma, svůj úkol i poslání.

Kreativci mají něco podobného. První fór. Nemyslím první první. Řekněme první použitelný, anebo první méně blbý. První, co je aspoň nějaký fór.

A jako člověk s kladivem v ruce se rozhlíží, kde by si bouchnul, tak kreativní osoby drží první fór a zkoumají, jak ho napasovat. Lidská přirozenost. Samozřejmě, jejich šéfové by radši, kdyby první fór položili na zem a běželi lovit druhý, třetí, desátý či dvacátý, ale znáte to, lepší fór v hrsti než koncept na střeše! Zbytek tvůrčího času se věnuje přesvědčování ředitelů, že to je to vono!

Kdysi jsme měli kampaň: denně glosovala, co se právě děje. A bylo jakési defilé. A část týmu vymyslela, že jde, a na tácu má filé. Defilé. Jde filé. Fór! Toho času, než se to utlouklo, ale oni se tomu nemohli přestat smát, jak řekl k dotazu po smyslu nápadu i onen muž, co vymyslel pojem Keführer.

A dnes připutovala ke katovskému rozcupování sada reklam. V jedné se vyzývají řidiči, aby si šli dát přeměřit zrak, protože 7 z 10 vidí blbě, aniž by si to uvědomilo. Jistě záslužné a lepší, než když se tato iniciativa odehrávala na empatické doméně slepivrazi.cz, ale první fór to zabrzdil. Z vozovek vytvořeno oko – a vysvětlovací vokec přišel s titulkem „Mít oko na silnici nestačí“. Chápete? Oko na silnici, oko na silnici. Jde filé!

Jiná říká, že doručí světelnou rychlostí. No, služba se jmenuje tak, že do hodiny. Od Slunce jde světlo osm minut. Takže od nich sedm a půl vzdálenosti ke Slunci! Služba riskantní už tak (zkuste něco dodat do hodiny), ale v reklamě ukáží overpromise, kterého si spokojený zákazník ani nevšimne, zatímco nespokojeného nažhaví jak sluneční bouře.

Ale byl to fór. První fór.

První fór je nejzrádnější.

Tvůrčí mysl se nemůže přestat smát.

A ta spotřebitelova začít.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: