M&M22 185: Stačí tichý vzdech

Titulek pobavil puberťáky veškerého věku: „Na plaché ptáky potřebujete skvělý sluch, říká jejich dlouholetý fotograf.“ A na korporace taky, říkám já, dlouholetý pozorovatel. Stačí tichý vzdech, nastraží se štronzo jak laňka, a pokud se neuklidní, frrrnk! A jsou vítekde.

Hosana s fousama! Další vyděšená korporace mizí hopsasá v remízku, broky nevystřelíš, Broka nevypustíš! Tuhle Adidas prál, že kolab (za to slovo se nezlobte, zlobte se na ty, co to pouštějí do oběhu) s YEZZY zařezává, a navíc vyčíslil, kolik ho to bude stát.

No, nemuselo to stát nic, tak jako mraky jiných korporací nemusela nic stát mračna kolizí brandů s dopuštění Páně celebritami.

Stačilo myslet.

Pokud by nad nenasytností vyhrál obyčejný lidský rozum (dříve jsem ho tituloval jako selský, ale od doby, co si to obsadili insitní epidemiologové a politologové, zkouším jiné, méně bolestné názvy). Jenže, kdy naposledy tenhle brach v korporaci uspěl aspoň v prvním kole?

Kolik varování bylo vytláskáno, že spojovat značku s jedincem není šťastné? Nikdy nevíte, kdy vaše hvězda přejede bábu na přechodu, zkope kolouška, zjistí se, že jeho babička byla echt valdenská kacířka. Nikdy nevíte, kdy ho chytí neovladatelná touha vysvětlit nám, že Země není koule, protože by vody všech moří stekly dolu, a že královna žila tak dlouho, že byla ještěrkou, což dokazuje osud Lady Diany, co nebyla, a proto neumřela, nýbrž se jednoho dne se vrátí ve slávě a vyčistí Londýn.

Artritická korporace se nedokáže ani pořádně vohnout, než se ukáže, že hvězda nového světa je zároveň, ehm, toxická.

A tak se prostřednictvím vlajkových signálů a vytrvalých jezdců posílá zpráva, ten je náš, s tím hrajem‘, ale než dojede, už jedou jezdci noví: zapomeňte na něj, je fuj a hnůj a nikdy jsme ho neviděli.

Hosana s fousama!

Tolik jezdců na koních, a přitom…

…stačí tichý vzdech.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: