M&M22 191: Hamburgery a stříbrné příbory

Byla vlna a táhla světem: porovnávaly se hamburgery. Ty reálné, jak dopadly na tác ve fast foodu, a ty načechrané, reklamní. Jak to dopadalo, netřeba popisovat: ha, zrada, na tohle nás lákají a tohle pak nakýblují!

A člověk reklamní, a.k.a adman, marně vysvětluje, že je to jak s fotkami do seznamovacích aplikací. Nikdo si tam nedá momentku, kdy právě rozlepil oko, s obtištěným knoflíkem z povlíkání na tváři. Stejně jako nikdo nebude fotit hamburger, který právě zrobil pomocný nádeník, co zapomněl na okurku. Ale když si dá fotku, umně photoshopovanou, mocnými filtry obrobenou, riskuje šok na prvním rande. Stejně jako třípatrový amburžér mocně apetajtlich, který pak u šaltru nepoznám. Správné slovo je přiměřenost.

U hamburgerů je to tedy jasné. U jiných produktů povětšinou taky, ostatně rozdíl mezi fotkou a tím, co ti dorazí z Wishe, dal vzniknout hojně užívanému meme.

Ale pak dorazí nostalgie!

„Jo, to byly časy,“ píše okouzlenec.

„Podívejte, jak se jedlo na palubě letecké společnosti XYZ, když byl svět ještě v pořádku!“

A v zápalu nostalgie si nevšimnou, že krásní movití lidé byli foceni v interiérech, připomínajících sice letadlo, ale s mnohem širšími uličkami, fotograf stál tam, kde je v reálu dural a hliník pláště letadla, a načančané chody, pojídané stříbrnými příbory, by se asi v kuchyňce vzadu načančat nepodařilo.

Obdivují, kterak je pivo čepováno z dřevěného sudu. No, zkuste si někdy v letové výšce nalít jakýkoli šumící nápoj. Půl kontinentu přeletíte, než to vycancáte do skla!

A i když se některá ta jídla opravdu podávala, pak jen pro pár cestovatelů vepředu, v první. Plebs v dobytčáku vzadu na stříbře nepapal.

Tím neomlouvám různé lowcosty a jejich sušenku za pět euro. Pouze připomínám: je to jen reklama.

Nostalgie setře nedůvěru.

Sentiment vítězí.

Dokud nevlezete do economy.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: