M&M23 193: Když se daří

Byl to osvěžující šajn baterkou do temnot. Slavná inscenace odposlechy zachycených výroků fotbalového bafuňáře se svazovým funkcionářem a rozhodčím se stala zásobnicí hlášek, které po několik let citovala půlka národa. A jedna z nich se nám bude hodit i v novém roce:

„Když se daří a padá to tam, to umí každej blbec.“

Jako bychom to neznali!

Z dat APEK a Heureka.cz plyne, že poprvé v historii meziročně poklesl celkový obrat e-commerce v naší zemi. Nic děsivého, po boomu covidových sezón a s výhledem na krizi, inflaci a vysoké ceny energií, v době všeobecných obav a války na východě to muselo přijít. Zároveň to je varovné. Naši spoluobčané si navykli – kromě příslovečných parních lokomotiv – objednávat kde co „na internetu“. Ani já nejsem výjimkou. A najednou toho objednávají méně.

Nastane čas, kdy už to nebude umět každej blbec. To se postupně stalo každé novince. Když se chytla, frčelo to samospádem, a jak píše klasik, tržby už ani nepočítaly, ale peníze se ze stolů braly i s ubrusy, a ty se zavázaly. Na podobné veselé chvíle vzpomínají pamětníci (vy myslíte, že reklama v devadesátých letech byla jiná?), ale to je tak všechno. Po nějaké době se prudký šus srovná – a nastává každodenní práce.

Nastane boj o mysl a srdce spotřebitele, nastane souboj s konkurencí, přímou i nepřímou. To, co tradiční značky znají léta. Už ne krásně chvástavé věty:

„Ale pane, my nemáme konkurenci, my máme problém to všechno zabalit a expedovat!“

Škarohlíd poznamená, že i v e-commerce budou rozhodovat rozpočty, setrvačnost známosti a hrubá síla, ne síla nápadu a spontánní pozornosti.

Jenže opravdu?

Nebude to naopak příležitost pro ty, co dokážou opravdu marketingově myslet? Pro Davidy s ostrým okem a připraveným prakem? Zeptejte se Goliáše, jak mu jeho velikost pomohla!

Když to nepadá samo?

Musí se to umět.

Zaplaťpámbu!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: