M&M23 194: Prezidentský hokej

Když je roku onoho, johoho, olympyjáda, musí o ní mluvit i značka splachovadel. Vypukne-li čehosi šampionát, ať už jde o zahnuté klacky na ledě, anebo výstupy herců, markýrujících zranění na trávníku, nutně se to projeví v reklamě, od digitálu po poslední plakát na deklu v poli a býlí.

Značky si chtějí šplhnout a prokázat, že vědí, čím žije lid.

Kupodivu to nevede k závratnému sukcesu. Přiživovat se na olympiádě zaměstná než právníky a olympijský výbor. Davy nehodnotí, které pivo převezlo regule a spojilo se s akcí na partyzána. A pří mistrovství v čemkoliv se pokaždé dostaví zvláštní jev: milovníci toho sportu stejně nic jiného nevnímají, zatímco ostatní dostávají kopřivku už při pouhém obrazovém či slovním podnětu.

Kdysi byla využívána i politika. Ty časy jsou pryč jako Velká Morava! Nikdy nevytěsním spot, kde malý Jakoževašík Chlapečeklaus, v té době vnímaný mezi Rašínem a Baťou, strážce kasy a rozumovatel nad střídmostí a střádavostí (říkám, Velká Morava!), poučuje rodiče, že kupovat si Dobrou vodu je moudré.

Reklama měla háček – když byl Malývašík malý, žádná dobrá, natož Dobrá voda nebyla. To jen obšlehli fazole Heinz s Margaret Thatcherovou. Ale tam to platilo, tam by, jak se v oné reklamě říká, opravdu mohla.

Jenže politika leze našincům krkem už permanentně. Nepřekvapí, že letos se k prezidentské volbě z velkých značek přihlásil jen Tipsport.

To dává zdánlivě smysl – na příštího nájemníka Hradu si u nich můžete vsadit. Jenže! Ne aby poňoukali sázkaře: jsi chytřejší než naši bookies? Ne. Místo toho velkopansky oznamují, že oni už vědí, protože si už vsadily desetitisíce, a tak se jim to skládá. Rozuměj: nesázejte se, stejně víme víc! Smysl mi uniká, ale snad neunikl jim.

Prezidentský hokej i olympyjády nech příslušným.

Starej se o svůj kříž, dosti na tom.

Cizí nech na pokoji.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: