M&M23 198: Vláček a perónek

To není stařecký infantilismus, ještě ne! Tohle byla jen pomůcka, kterou jsem si vždycky přál na pracovní stůl. A nakonec jsem ji i dostal. Dárek k narozeninám.

Praktická věc, na kterou došlo vždy, když se projednávaly timingy. Od celých kampaní, přes produkce TV commercialů až po detailní záležitosti typu rozhodnutí o barvě pozadí na fotografii činovníka. Schvalovatelé obraceli oči k nebi, ale pak se ukázalo, že vláček ruluje.

K čemu, diví se neznalí, jak může vláček a modýlek nádražíčka s perónkem přispět ke správnému harmonogramu? Znalí vědí, že klienti i partneři si představují schvalování jako oddechový čas. Vypnou se stopky, odfrkněme si, osvěžme a připravme se, až zazvoní klakson. Jenže takhle to mimo hřiště nefunguje. A vy vysvětlujete, že předprodukce (to je hů hů´mašinka) trvá takhle dlouho, produkce (vagónky) a postprodukce (poštovní vůz na konci) takhle. A na schvalování (tři tááákhle malinkaté pražečky na kolejičkách před mašinkou) jsme vyčlenili tři dny.

Když jich bude jednadvacet, posune se mašinka pěkně dozadu. A co se stane? Vagónky popojedou s ní. A mrňavý pošťácký vůz na konci jakbysmet, takže – tramtadadá! – jeho koneček zajede dost daleko za konec perónku. Kampaň nezačne, kdy měla, jak by mohla?

Zní to infantilně, chápu, ale víte, tolik dospělých a příčetných lidí předpokládá, že další fáze výroby se sice zastaví, než se sejdou komise a churaly, ale že následující milníky se přesto neposunou?

Posunou.

Jistě, do harmonogramu můžete ukrýt několik nárazníkových zón, které vám ušetří pár dní, ale nemůžete timing nafutrovat na dvojnásobek. To byste se doslechli, že špinavá konkurence to umí rychleji, levněji a líp.

Když čekáme, až se rozhodneš, skončíme tam, kam mašinka popojede.

Vláček a perónek.

Když se hne mašinka, hejbe se celý vláček.

Pokud to není expres z Bradavic.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: