M&M23 200: Zdravotní klauni a výluka

Byly časy, kdy se mi svět smrsknul na podporu milované bytosti. A je jen málo míst, kde naděje a lidskost pláčou v koutku víc, než je dům kdesi u Motola, kam se sjíždějí pacienti, aby byli ozařování ve snaze zastavit buněčné bujení, které je ohrožuje.

A jsou zdravotní klauni.

Hele, já se klaunů obávám, a kdyby bylo po mém, dal bych je zatknout všechny. Možná mě odsoudíte, ale představa pomalovaných lidí, dělajících humory směrem k vážně nemocným, mě neoslovuje, ale pokud je audience, převážně dětská, nechať si žijí. Dokud nejsou použiti k oznamu výluky.

Slovo „výluka“ je něco jako sousloví „zdravotní klaun“. Rozvedeno do fráze, kterou jsem minulý týden slyšel od posádky Pendolina na cestě do Matičky:

„Vzhledem k plánované výluce náš vlak neplánovaně zastavil,“

ozvalo se, když jsme se dobabrali do České Třebové. Výluky mi netřeba.

A v tu chvíli, jako by v odrazech okna objevil se zdravotní klaun.

To jsme jednoho dne přijeli do ozařovacího baráku, a vyšel nám vstříc zdravotní klaun. Aby nám oznámil, že jedna ozařovací jednotka má… výluku. Což znamená, že v hnusném, vydýchaném, beznadějném prostředí, které se snažili udělat méně stresující televizním okruhem, co místo zábavy vysílá reklamu na zdravotnická zařízení (WTF?), nestrávíme jen dvě tři hodiny, ale pět až osm.

A kolikrát jsem to viděl: cosi se pokazilo, inu stane se. Zařízení nepracuje, stojíme na trati, bankovní systémy padly. A místo, aby podle asijských vzorů vedení organizace pokleklo a čelem o zem tlouklo, odpusťte nám, blahorodí, byli ha ha ha posláni klauni, aby blbou zprávu odeslali ha ha ha humorně.

Zdravotní klaun oznamuje, že se neozařuje, to je ha ha ha švandy! A vtipná karikatura oznámí, že banka dneska nefachá, protože systémy.

Neposílej klauna, kam máš poslat omluvu!

Nenasírej, kde se máš uklonit.

Vyluč, že by výluka mohla nerozlobit.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: