M&M23 208: Nová éra

Zase jednou je tu nová éra. Poslední dobou je nová éra každou druhou středu, jeden aby si na to pořídil notejsek.

Tentokráte nám bankovní ústav, chvalně známý svou petrifikovanou neohebností, oznámil, že vstoupil do nové éry bankovnictví. Po čem to poznáme? Mají novou aplikaci a nový internetbanking! Wow.

Chvíli před tím jsme se probudili v nové éře elektromobility a předminulou středu jsme se dokodrcali do nové éry sklapovacích mobilů. Jak říkám, notejsek!

Svět, kde se odehrává co chvíli nějaká nová éra, je poněkud podivný. Jako by jaro chodilo šestkrát do roka. Jenže takhle to nikdo nebere. Většina veřejnosti tyhlety nabubřelé termíny ignoruje. Další jambo mambo blábol marketingové komunikace, kdopak by to počítal?

A tak si podřezáváme s každou novou érou tu poslední větvičku vlastní věrohodnosti a relevance. Čím víc bušíš do bubnu, tím míň se ti věnují. Chlapeček řval, „Pozor, vlk!“ tak často, že… – však tu naučnou historku jistě znáte. Zase jedna nová éra, a zase jednou prd!

Ostatně, ony ty nové éry tu a tam nevyšly i po pečlivé přípravě. Pepsi se kdysi přebarvovala na modrou, dokonce concorda najali – a taky přebarvili, a ono prd.

Audi předvedlo A2, nové malé auto budoucnosti, ze kterého se hodně rychle stalo nové malé auto minulosti. Prd.

A kolikrát to vyšlo? Snad jenom rok 1984 nakonec opravdu nebyl jako ‚1984‘, díky počítačům Macintosh, které Apple uvedl slavným commercialem o Super Bowlu.

Žabaři světoví! Jedna pořádná nová éra za 39 let! My jich dáme 39 za rok!

Ještě se sice nestalo, že by velkohubé vyhlašování nových ér nějak zabralo – ale jednou to přece musí přijít! Anebo taky ne. Pravděpodobně ani omylem.

Nová éra není, když už umíš skoro všechno to, co konkurence.

Nová éra není, když máš novou kampaň.

Novou éru nevyhlásíš. Vyhlásí si ji spotřebitel, sám od sebe, ve své hlavě.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: