M&M 65: Z nedopatření záměr, nebo…?

Ano, to je stará marketingová poučka. Kdysi jistá lokální agentura asijskošvýcarských hodinek vylepila billboardy s dadaistickou headline – tuším – „POZNEJ BARVY SVÉHO ATOVIŠ“

Poslední slovo vzbudilo zájem, než se ukázalo, že v tiskové předpřípravě otočili „vomylem“ film: ATOVIŠ = ŽIVOTA.

Učinili z nedopatření záměr, vypotili soutěž, co že to slůvko znamená.

Minulý týden se objevil v Reflexu inzerát ČT2, kde se pod nudnou fotkou z natáčení píše „FILM NA DVOJCE.“ A podtitul: „POŘÁDNĚ SE DÍVEJTE NA DVOJKU.“ Krom toho tam bylo logo a webové stránky ČT. Jeden z reklamních profesionálů mi dokonce napsal, že si myslí, že jim omylem unikl slepý text.

CT2

Neunikl. Tento týden se v Reflexu objevila druhá verze. Místo slova „FILM“ je tam „DOKUMENT“ a fotka jakéhosi mantáka s videokamerou na rameni.

334619_2514833797253_1445441205_32795385_993834723_o

Proč mě to irituje? Protože jakýkoli jiný produkt s dementní reklamou si obvykle koupit nemusíte. Tento ano, platíte za to 135,- Kč každý měsíc, a nedobrovolně. No, a „oni“ za to vyrobí tohle!

Veřejná výzva: může se k tomu někdo zodpovědný vyjádřit? Co jste chtěli říct, komu a jak? A proč by to – podle vás – mělo komukoli cokoli sdělit?

Jsem napjatý, milí veřejnoprávní marketéři – a nebojte se, já nezapomínám! 😉

3 komentáře to “M&M 65: Z nedopatření záměr, nebo…?”

 1. Sortimento Says:

  Ti švýcaři z asijska ovšem museli být ještě lehce potróblí, když napsali „Šivota“. To už je opravdovej dada kabaret, kde účinkující recitují haiku s přízvukem, kterej používá Pavlata při hraní gestapáckejch vyšetřovatelů. 🙂

  Ale né, to je jen pokus o nejapný vtip. Chápu, že „š“ v ATOVIŠI je povahy čistě optické.

 2. Sortimento Says:

  Ještě si dovolím malou poznámku k samotné problematice. Hodně se mně líbí to „Pořádně se dívejte na dvojku“. Je to takové mile sebekritické. Protože díky tristní propagaci žánrovějších pořadů, které ČT vysílá, mně opravdu mnohdy nic jiného nezbývá.

 3. Anonymní Says:

  Už jsem se lek‘!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: